Środa, 24 Kwietnia, 2024

Tyson i Jones Jr. wściekli na zmianę formuły walki – “Nie jesteśmy kobietami. To oszustwo wobec kibiców”

Opublikowane 31 października 2020, 13:54
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy
Fot. Mike Tyson i Roy Jones Jr. w trakcie internetowej konferencji prasowej
Fot. Mike Tyson i Roy Jones Jr. w trakcie internetowej konferencji prasowej

Już niedługo dwie legendy boksu powrócą ze sportowej emerytury i zmierzą się w hitowym pojedynku. Starcie będzie uznane za walkę pokazową i nie będzie wliczane do oficjalnego rekordu. 

Pojedynek Mike’a Tysona z Roy’em Jones Jr. jest zaplanowany na 28 listopada. Pięściarze będą bohaterami wieczoru na gali, która odbędzie w Los Angeles. 

Z tej wyjątkowej okazji organizacja WBC przygotowała specjalny pas – Mike Tyson i Roy Jones Jr. zawalczą o pas WBC z napisem… Black Lives Matter. Wiemy, jak będzie wyglądał. [FOTO]

Początkowo ustalono, że pojedynek odbędzie się na przestrzeni ośmiu trzyminutowych rund. Z czasem podjęto jednak decyzję, aby zmienić formułę i skrócić rundy do zaledwie dwóch minut

Nie spodobało się to zarówno jednemu, jak i drugiemu zawodnikowi. Pięściarze odnieśli się do całej sytuacji na internetowej konferencji prasowej. 

Jestem pewny, że mają swoje powody, ale po dwie minuty walczą kobiety – powiedział niezadowolony Tyson i dodał – Ale to jest większe ode mnie. Nie chodzi tylko o mnie, więc o czym ja mam mówić. Po prostu cieszę się, że możemy to zrobić.

Głos zabrał także Roy Jones Jr., który powiedział – W ogóle mnie to nie cieszy, to dla kobiet. Dlaczego miałbym chcieć dwuminutowych rund? Nie jesteśmy kobietami, jesteśmy jednymi z najlepszych, którzy kiedykolwiek to robili.

Dlaczego skracać to do dwóch minut, to nie zmienia niczego ani dla mnie, ani dla niego. To oszustwo wobec kibiców, którzy czekają na walkę – dodał Jones Jr.

Źródło: talksport.com

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments