Poniedziałek, 27 Maja, 2024

Kolejne zwycięstwo Usyka! Ukrainiec pokonał Derecka Chisorę

Opublikowane 1 listopada 2020, 14:55
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy
Fot. Oleksandr Usyk vs Dereck Chisora
Fot. Oleksandr Usyk vs Dereck Chisora

Na wczorajszej gali w Londynie w walce wieczoru Oleksandr Usyk zmierzył się z Dereckiem Chsiorą. Faworytem pojedynku od początku był pięściarz z Ukrainy.

O zestawieniu tych dwóch pięściarzy mówiło się od dawna. Już w listopadzie 2019 roku Usyk oświadczył, że chce się bić z Derecekim Chisorą. Walka miała odbyć się 8 lutego, jednak została przełożona na 23 maja. Tym razem plany pokrzyżowała pandemia koronawirusa. Ostatecznie udało się doprowadzić do pojedynku w ostatni dzień października.

Starcie bardzo dobrze rozpoczął Brytyjczyk, który trafiał przeciwnika i wywierał na nim presję. Z czasem zaczął jednak opadać z sił, a sytuację wykorzystał Ukrainiec. Z upływem kolejnych minut rosła przewaga na korzyść Usyka.

Ostatecznie starci trwało pełne 12 rund, a o wyniku pojedynku zdecydowali sędziowie, którzy punktowali 117-112, 115-113 i 115-113 na korzyść Ukraińca.

Usyk pokonał Chisorę i odebrał jego tytuł WBO Inter-Continental. Zwycięstwo nad Brytyjczykiem powinno sprawić, że w kolejnym starciu dostanie szansę na walkę o mistrzostwo świata. 

Źródło: Boxingscene

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments