Sobota, 13 Kwietnia, 2024

Floyd Mayweather Jr. wypowiedział się o swojej przyszłości. Kiedy kolejne wielkie walki?

Opublikowane 2 listopada 2020, 09:36
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy
Floyd Mayweather
fot. Instagram Floyd Mayweather

Ikona boksu Floyd Mayweather Jr. potwierdził w ostatnim wywiadzie dla stacji CNN, że nie wejdzie ponownie na ring zawodowo, ale nadal będzie brał udział w walkach pokazowych i jest gotów zmierzyć się z kolejnymi zawodnikami MMA.

„Obecnie robię walki pokazowe. Jestem w 100% pewien, że nie zawalczę już z żadnym bokserem. Więc to wykluczone”– powiedział CNN.

„To znaczy, tylko moje zdolności wiele dla mnie znaczą. Pieniądze mnie nie tworzą, zarabiam pieniądze, a moje zdrowie jest ważniejsze niż pieniądze.” – skomentował “Money”

„Jeśli chodzi o walki pokazowe i walkę z chłopakami z MMA, czy zrobię to na ringu? Absolutnie jestem tego pewien.” – potwierdził Mayweather Jr.

43-latek był na emeryturze, jednak w 2017 roku postanowił wziąć wielką walkę z gwiazdą UFC Conorem McGregorem. Walka rozgrywana była jako profesjonalny mecz bokserski, a jej wynik był zaliczany do oficjalnego rekordu zawodników. Tym samym niepokonany Mayweather po wygranej przez TKO w 10. rundzie z Conorem zanotował swoje 50. zwycięstwo z rzędu!

Forbes oszacował, że ich starcie przyniosło ponad 550 milionów dolarów dochodu, a Mayweather Jr. podobno zabrał do domu aż połowę tej kwoty.

Zobacz również: Sensacyjny nokaut na gali boksu! Conor McGregor pod ogromnym wrażeniem. [WIDEO]

„Cokolwiek robię teraz, moje pieniądze są gwarantowane, ponieważ moje imię jest wyryte w kamieniu” – dodał Amerykanin. „Od ponad dwudziestu lat sprawdzam i wiem, co potrafię, a także liczby, które mogę zrobić, korzystając z płatności za wyświetlenie i transmisji pay-per-view, więc pokazałem, co potrafię”.

31 grudnia 2018 roku Mayweather zmierzył się z mistrzem kickboxingu wagi piórkowej Tenshinem Nasukawą na walce pokazowej w Japonii.

Pokonanie 22-latka w pierwszej rundzie zajęło mu zaledwie dwie minuty i 12 sekund i podobno zarobił za walkę 9 milionów dolarów – ponad 68 000 dolarów za każdą sekundę, w której był na ringu.

Źródło: rt.com / CNN

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments