Poniedziałek, 27 Maja, 2024

Adam Kownacki powraca! Zawalczy na początku 2021 roku.

Opublikowane 4 listopada 2020, 11:49
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy
Adam Kownacki
fot. Facebook Adam Kownacki

Adam Kownacki dostanie szansę na odkupienie! Jak dowiedział się portal Boxingscene.com, Kownacki i Robert Helenius zgodzili się na rewanż, który najprawdopodobniej odbędzie się już w styczniu 2021 roku. W pierwszej walce faworytem był Polak, który niespodziewanie został zastopowany przez Heleniusa przegrywając przez techniczny nokaut już w czwartej rundzie. Do walki doszło 7 marca w Barclays Center na Brooklynie.

Kownacki był wymieniany jako faworyt w starciu z Heleniusem. Niestety, zawodnik z Finlandii brutalnie zatrzymał Polaka, sędzia David Fields był zmuszony przerwać pojedynek. Porażka 31-letniego Kownackiego przez nokaut uniemożliwiła mu kontynuowanie walki o tytuł wagi ciężkiej, którą miał nadzieję zdobyć w 2021 roku. Teraz musi odpokutować i udowodnić, że to było tylko małe potknięcie.

36-letni Helenius był przekonany bezpośrednio po swoim zwycięstwie, że Kownacki nie będzie chciał ponownie z nim walczyć.

„Nie wiem, dlaczego chciałby ze mną walczyć po tym, co mu zrobiłem” – powiedział Helenius w rozmowie z BoxingScene.com w kwietniu. „Może powiedzieć, że chce znowu ze mną walczyć, ale w głębi duszy nie sądzę”.

Przypomnijmy pierwszą walkę Kownacki – Helenius:

Rewanż Heleniusa z Kownackim będzie jedną z walk na początku 2021 roku, co do których kierownictwo FOX ma nadzieję, że pomoże sieci odzyskać część oglądalności boksu, która straciła wiele z powodu pandemii COVID-19.

Według firmy Nielsen Media Research szczytowa oglądalność walki Heleniusa z Kownackim wyniosła 1 681 000. Średnio 1 675 000 widzów obejrzało główne wydarzenie gali.

Źródło: Boxingscene.com

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments