Niedziela, 19 Maja, 2024

‘Chciał mnie wpasować do zaplanowanej tezy’ – Kucharski twierdzi, że Robert Lewandowski zmyślił szantaż!

Fot. Cezary Kucharski i Robert Lewandowski, mat. prasowe
Opublikowane 4 listopada 2020, 13:31
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy
Fot. Cezary Kucharski i Robert Lewandowski, mat. prasowe
Fot. Cezary Kucharski i Robert Lewandowski, mat. prasowe

Cezary Kucharski to były menadżer Robert Lewandowskiego, który twierdzi, że padł ofiarą zaplanowanej manipulacji.

W ubiegłym tygodniu Kucharski usłyszał zarzuty w Prokuraturze Regionalnej w Warszawie. Jest on oskarżony o szantaż, za który grożą mu 3 lata pozbawienia wolności. Menadżer rzekomo szantażował Lewandowskiego, próbując wyciągnąć od niego pieniądze w kwocie 20 mln euro. W zamian miał milczeć w sprawie dotyczącej oszustw podatkowych.

Nigdy nie szantażowałem Roberta Lewandowskiego, nigdy nie domagałem się takiej kwoty. Zarzuty i to, co się dzieje wokół mnie, to piramidalna bzdura. Jestem niewinny i wkrótce to udowodnię – powiedział w rozmowie z Gazetą Wyborczą. Kucharski po raz pierwszy od wybuchu afery skomentował całą sytuację.

Menadżer wspomina, że 20 mln euro, o których mowa, to miała być kwota zawarta w porozumieniu ws. zakończenia współpracy.

Od trzech lat negocjuję zakończenie wspólnego biznesu z Robertem Lewandowskim. Nad bardzo skomplikowanym porozumieniem zamykającym współpracę na różnych płaszczyznach pracowało wielu specjalistów: kilka kancelarii prawnych, które wspierały się analizami międzynarodowego audytora EY – tłumaczył Kucharski. 

Dziś rozumiem jego nieracjonalną postawę podczas spotkań i te prowokacyjne słowa. Chciał mnie wpasować do zaplanowanej tezy o szantażu, którą już wcześniej rozpowszechniał wśród dziennikarzy. Nagrywał mnie i rozmowę prowadził w taki sposób, aby wykazać, że go szantażuję – dodał.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments