’Byłam gotowa ogolić się na łyso’ – Ewa Brodnicka o przekroczeniu limitu wagowego

Opublikowane 5 listopada 2020, 12:36
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy
Fot. Ewa Brodnicka, mat. prasowe
Fot. Ewa Brodnicka, mat. prasowe

W ostatni weekend Ewa Brodnicka zadebiutowała na amerykańskim rynku i na gali w Las Vegas zmierzyła się z Mikaelą Mayer.

Stawką pojedynku miał być mistrzowski pas WBO należący do Polki, jednak zawodniczka przekroczyła limit wagowy i jeszcze przed walką straciła swój tytuł. Pojedynek z Amerykanką miał być dla Brodnickiej piątą obroną pasa.

Dla polskiej zawodniczki nie był szczęśliwy weekend. Najpierw już na ważeniu straciła pas, a następnie przegrała na punkty po jednogłośnej decyzji sędziów. Co więcej, nie wygrała także żadnej rundy, a porażka z Amerykanką była dla niej pierwszą przegraną w karierze

Brodnicka udzieliła wywiadu portalowi Sportowe Fakty, w którym ujawniła kulisy pojedynku z niepokonaną Mayer. 

Mam nadzieję, że to się stanie w przyszłym roku. Nie uważam, żeby Mikaela w jakiś sposób mnie zdominowała, czy zagroziła mi. Rewanż byłby czymś fajnym. Ona mogłaby udowodnić, że jednak jest o klasę wyżej, a ja – że jestem w stanie ją pokonać – odpowiedziała na pytanie dotyczące rewanżu. 

Zawodniczka opowiedziała także o sytuacji, do której doszło na ważeniu. Polka podjęła próbę zrobienia wagi i kazała trenerowi ściąć swoje włosy:

Były ręczniki, specjalna kotara i stawałam na tej wadze kompletnie naga. Mówi się, że dziewczyny nie dadzą się oszpecić. Byłam nawet gotowa ogolić się tam na łyso, żeby tylko ten limit wypełnić. Ale nie pozwolono mi stanąć na wadze kolejny raz. Niestety, musiałam się po tym wszystkim pozbierać i zapomnieć o tej sytuacji. Pas nie definiował mnie jako lepszej pięściarki i człowieka, więc nie mogłam już o nim myśleć. Ale nawet wtedy cel się nie zmienił. Liczyło się tylko zwycięstwo nad Mikaelą Mayer – powiedziała Brodnicka.

Źródło: Sportowe Fakty

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments