Wtorek, 16 Kwietnia, 2024

Michał Materla o sparingach z Khabibem – ‘Wielu ludzi zastanawia się, jak to jest…’

Fot. Michał Materla, mat. prasowe
Opublikowane 8 listopada 2020, 12:48
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy
Fot. Michał Materla, mat. prasowe
Fot. Michał Materla, mat. prasowe

Michał Materla w wywiadzie z KRUK’s different rozmawiał z Michałem Rogozińskim między innymi o treningach z Khabibem Nurmagomedovem.

W 2012 roku Materla po raz pierwszy wyjechał do Stanów, żeby rozpocząć treningi w American Kickboxing Academy. W trakcie swojej podróży miał okazję sparować z różnymi gwiazdami UFC, w tym z Khabibem Nurmagomedovem.

Gościu jest naprawdę bardzo serdeczny, otwarty. Dzisiaj w tych czasach, kiedy na pierwszym miejscu jest trashtalking i gadanie, ubliżanie, no to on zawsze jest pokorny i taki pewny siebie. To jest bliskie mojemu sercu, taka mentalność wojownika – powiedział Materla

Wielu ludzi zastanawia się, jak to jest możliwe, że gość w tak dominujący sposób wygrywa ze swoimi przeciwnikami. To jest właśnie ta presja, którą on opracował do perfekcji. I też miałem okazję zaznać tej presji, bo walczyliśmy w parterze wielokrotnie i po prostu on mnie złapał, gdzieś tam skontrolował, to pomimo że walczę dwie kategorie wyżej i ważyłem koło stówki, to nie mogłem spod niego wyjść – dodał. 

Polak wspomniał także, że Dagestańczyk jest bardzo pracowity. Przychodził na treningi jako pierwszy, a po ich zakończeniu zostawał na sali, żeby ćwiczyć indywidualnie. 

Cały wywiad z Michałem Materla można znaleźć poniżej:

Źródło: YouTube

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO