Wtorek, 16 Kwietnia, 2024

Nowa kategoria wagowa WBC! Nazwano ją na cześć 6-letniego chłopca, który uratował siostrę przed atakiem psa.

Opublikowane 10 listopada 2020, 18:35
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy
fot. Instagram

WBC poinformowało właśnie o stworzeniu nowej kategorii wagowej – Bridgerweight, która będzie pomiędzy kategorią cruiser, a ciężką. Skąd pomysł na nazwę? Wszystko na cześć małego chłopca, którego twarz została zmasakrowana, gdy ten próbował ratować swoją młodszą siostrę przed atakiem psa.

Bridgerowi Walkerowi, wówczas zaledwie sześcioletniemu chłopcu, lekarze po przewiezieniu do szpitala musieli założyć 90 szwów, jego policzek był cały pogryziony. Do zdarzenia doszło w lipcu tego roku.

Na pytanie, dlaczego odważył się na taki krok, chłopiec odpowiedział łamiącymi serce słowami: „Gdyby ktoś miał umrzeć, myślałem, że to ja”.

Zdjęcie Bridgera, które trafiło do sieci rozprzestrzeniło się w mediach społecznościowych błyskawicznie. Po zdarzeniu organizacja WBC przyznała chłopcu “honorowego mistrza świata” i wręczyła mu specjalnie stworzony pas WBC.

Limit kategorii Bridgerweight będzie wynosił 224 funty.

Pomimo sentymentu związanego z nazwą pasa i całą sprawą 6-letniego chłopaka, kolejne pasy, które wprowadza WBC zostają mocno krytykowane przez fanów i ekspertów. Niedawno organizacja znalazła się pod ostrzałem za stworzenie nielogicznych WBC Franchise.

Niemniej jednak, niedawno zdetronizowany mistrz wagi ciężkiej WBC, Deontay Wilder, wygląda na faworyta do walki o dziewiczy tytuł kategorii Bridgerweight. Jego waga wynosi zazwyczaj 224 funty.

Źródło: rt.com

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments