Pierwsza porażka Karoliny Owczarz. Justyna Haba w pięknym stylu wygrywa na KSW 56.

Opublikowane 14 listopada 2020, 22:25
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy

Niepokonana wschodząca gwiazda organizacji KSW, Karolina Owczarz (3-0, 2 Sub) ponownie wejdzie do okrągłej klatki. Na gali KSW 56 już 14 listopada rywalką „Owcy” będzie inna młoda zawodniczka, Justyna Haba (2-1, 1 KO, 1 Sub).

KSW 56: Karolina Owczarz vs. Justyna Haba – zawodniczki

Trenująca na co dzień w klubie FitFabric Shark Top Team Karolina Owczarz ma za sobą już trzy występy w KSW. Ostatnio Owczarz po raz kolejny zaprezentowała się ze świetnej strony, kiedy to w grudniu 2019 roku poddała trójkątem nogami Aleksandrę Rolę. Na KSW 47 po trzech rundach okazała się lepsza od Marty Chojnoskiej, a wcześniej, w zawodowym debiucie utalentowana zawodniczka wagi muszej już w 60. sekundzie starcia poddała duszeniem zza pleców Paulinę Raszewską. Owczarz to była mistrzyni polski i multimedalistka krajowych i międzynarodowych zawodów pięściarskich. W zawodowym boksie walczyła od 2011 roku i wygrała wszystkie cztery stoczone pojedynki, w tym jeden przez nokaut.

Justyna Haba rozpoczęła zawodową karierę od występów dla cenionej japońskiej organizacji RIZIN. Zawodniczka z Rzeszowa w grudniu 2018 roku spotkała się z Shinju Nozawa-Auclair i pokonała Amerykankę przez duszenie zza pleców. 4 miesiące później Polak ponownie weszła do ringu w Kraju Kwitnącej Wiśni, ale tym razem musiała uznać wyższość dużo bardziej doświadczonej Kany Watanabe. Po raz pierwszy przed publicznością nad Wisłą Haba zaprezentowała się na gali FFF 2, gdzie w trzeciej rundzie odprawiła łokciami i ciosami Klaudię Pawicką. Na KSW 56 zadebiutuje w największej organizacji MMA w Europie.

RELACJA WALKI:

Mocno rozpoczęta walka. Haba próbuje dosięgnąć Owczarz sierpem, jednak zawodniczka z Łodzi dobrze kontruje lewym prostym. W tej rundzie z pewnością lepiej zaprezentowała się Haba, w szczególności boksersko. Owczarz jedynie kontruje prostymi, Haba prezentuje dobry boks. Druga runda i ponownie rusza Haba dyktując warunki w tym starciu. Owczarz po kopnięciu upada i walka przenosi się do parteru. Tym razem Owczarz wykorzystuje doświadczenie w parterze próbując poddać Habę przez dźwignię na łokieć. Habie udaje się wydostać z zagrożenia. Bitka w oktagonie, Haba bez kalkulacji wyprowadza uderzenia.

Trzecia runda. Owczarz próbuje atakować backfistem, jednak Haba doskonale przeczuwa ciosy. W stójce z pewnością dominacja Justyny. Karolina Owczarz ponownie przenosi walkę do parteru. Sędzia reaguje i mówi, aby zawodniczka Shark Top Team wyprowadzała więcej ciosów. Walka przenosi się ponownie do stójki. Haba nie radzi sobie w parterze, jednak czy obalenia wystarczą? Decyzja sędziowska.

Jednogłośna decyzja, wygrana Justyna Haby.WYNIKI WALK KSW 56:

Walka wieczoru:

83,9 kg: Roberto Soldić pokonał Michała Materlę przez TKO pierwsza runda

Pojedynek o pas wagi półciężkiej

93 kg: Tomasz Narkun pokonał Ivana Erslana w drugiej rundzie przez poddanie 

56,7 kg: Justyna Haba pokonała Karolinę Owczarz przez jednogłośną decyzję
77,1 kg: Marius Žaromskis pokonał Andrzeja Grzebyka przez TKO, kontuzja Andrzeja
73 kg: Mateusz Legierski pokonał Francisco Barrio przez niejednogłośną decyzję
65,8 kg:  Filip Pejić pokonał Sebastiana Rajewskiego przez nokaut w 12 sekundzie
65,8 kg: Daniel Torres pokonał Max Coge przez decyzję
65,8 kg: Robert Ruchała pokonał Michała Domina w ostatniej sekundzie walkiPodoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO