Robert Ruchała poddaje swojego rywala w parterze! Odklepał równo z gongiem!

Opublikowane 14 listopada 2020, 20:22
przez Przemek Krautz
0
0

Młodzi i perspektywiczni zawodnicy z południa Polski zmierzą się w walce otwierającej galę KSW 56. Robert Ruchała (3-0) spotka się 14 listopada z Michałem Dominem (3-1) w starciu w limicie kategorii piórkowej.

KSW 56: Robert Ruchała vs. Michał Domin – zawodnicy

Robert Ruchała przygodę ze sportami walki rozpoczął w 2014 roku od kickboxingu. Od roku walczy zawodowo w MMA i jest do tej pory niepokonany. Po zwycięstwach przez decyzję z Mariuszem Szyją i Dawidem Karetą, w lipcu bieżącego roku zawodnik z Nowego Sącza poddał w drugiej rundzie Pawła Szumlasa. 22-latek jest również trenerem i prowadzi w klubie Grappling Kraków zajęcia zapaśnicze.

Michał Domin ma na koncie również trzy wygrane zawodowe pojedynki. 25-latek po raz pierwszy wszedł do klatki w listopadzie 2017 roku i wygrał przez nokaut w trzeciej rundzie. Po dwuletniej przerwie powrócił do walki i tym razem poddał Konrada Furmanka duszeniem zza pleców już w pierwszej odsłonie. Ostatnio, na gali Time of Masters 6, Domin dopisał trzecie zwycięstwo, kiedy to odprawił ciosami Michała Folca.

RELACJA WALKI:

Faworytem w tej walce od początku był Ruchała. Mocne kopnięcie zawodnika z Krakowa i to on zadaje pierwsze ciosy w tej walce, zdecydowanie to on chce prowadzić i dyktować warunki w tej walce. Po minucie Ruchała starał się przejść do parteru, jednak nie udało się. Domin przykleja się do swojego przeciwnika i akcja toczy się przy siatce. Po dwóch minutach Ruchała sprowadza walkę do parteru. Próbuje rozbijać swojego przeciwnika, podnosi pozycję i uderzając cios przechodzi do pozycji bocznej. Ruchała rozbija rywala i próbuje zapiąć duszenie cały czas będąc na plecach Domina. Minuta do końca walki i Ruchała obija swojego rywala ciosami młotkowymi. Domino nie reaguje i nie uderza żadnych ciosów, jest kompletnie bez siły. Sekundę przed końcem poddaje rywala dźwignią na łokieć.

WYNIKI WALK KSW 56:

Walka wieczoru:

83,9 kg: Roberto Soldić pokonał Michała Materlę przez TKO pierwsza runda

Pojedynek o pas wagi półciężkiej

93 kg: Tomasz Narkun pokonał Ivana Erslana w drugiej rundzie przez poddanie

56,7 kg: Justyna Haba pokonała Karolinę Owczarz przez jednogłośną decyzję
77,1 kg: Marius Žaromskis pokonał Andrzeja Grzebyka przez TKO, kontuzja Andrzeja
73 kg: Mateusz Legierski pokonał Francisco Barrio przez niejednogłośną decyzję
65,8 kg:  Filip Pejić pokonał Sebastiana Rajewskiego przez nokaut w 12 sekundzie
65,8 kg: Daniel Torres pokonał Max Coge przez decyzję
65,8 kg: Robert Ruchała pokonał Michała Domina w ostatniej sekundzie walki