Poniedziałek, 27 Maja, 2024

WYNIKI WALK KSW 56: Materla vs. Soldić.

Opublikowane 15 listopada 2020, 12:23
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy
fot. KSW / KSWMMA.COM

Roberto Soldić brutalnie rozbił Michała Materlę

W walce wieczoru KSW 56 Michał Materla, prawdziwa legenda MMA, zmierzył się z młodą gwiazdą organizacji, Roberto Soldiciem.

Roberto Soldić od samego początku narzucił swoje tempo w walce i potężnymi, brutalnymi ciosami rozbijał Michała Materlę. Polak przetrwał pierwsze mocne ataki, po których padał na matę, ostatecznie jednak po kolejnym mocnym ataku pod koniec rundy sędzia zdecydował o przerwaniu pojedynku.

Wynik: Roberto Soldić pokonał Michała Materlę przez nokaut, 4:40, runda 1

Tomasz Narkun w mistrzowskim boju poddał Ivana Erslana

W drugiej walce wieczoru gali KSW 56 najdłużej panujący mistrz KSW, Tomasz Narkun, w kolejnej obronie pasa zmierzył się z niepokonanym Chorwatem, Ivanem Erslanem.

Badawczo i spokojnie rozpoczęli starcie obaj zawodnicy, ale dość szybko w klatce zaczęły śmigać się mocne ciosy i kopnięcia.

W drugiej odsłonie Tomasz Narkun zaczął atakować zdecydowanie szybciej i po mocnym kopnięciu posłał na matę rywala potężnym ciosem ręki. W parterze Polak szybko dopadł rywala i poddał go duszeniem zza pleców.

Wynik: Tomasz Narkun pokonał Ivana Erslana przez poddanie (duszenie zza pleców), 0:51, runda 2

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Justyna Haba udanie zadebiutowała w KSW wygrywając z Karoliną Owczarz

Podczas gali KSW 56 do okrągłej klatki polskiej organizacji powróciła niepokonana Karolina Owczarz. Tym razem jej rywalką była młoda zawodniczka z Rzeszowa, Justyna Haba.

Od początku starcia to Haba naciskała na Owczarz i próbowała ją trafić mocnym prawym sierpem. Karolina starała się trzymać przeciwniczkę na dystans atakując ją lewym prostym.

W drugiej odsłonie Haba ponownie mocno atakowała rywalkę w stójce. Natomiast Karolina szukała poddania i punktowała, gdy tylko starcie trafiło do parteru.

Trzecią odsłonę dobrze rozpoczęła Owczarz udanie obalając Habę. Potem jednak starcie ponownie trafiło do stójki, ale Karolina ponownie obaliła i w tej rundzie mocno naciskała na rywalkę w parterze.

Ostatecznie o wyniku zdecydowali sędziowie, którzy zwyciężczynią wskazali Justynę Habę.

Wynik: Justyna Haba pokonała Karolinę Owczarz jednogłośną decyzją sędziów

Ciężka kontuzja Grzebyka. Žaromskis zwycięzcą

Niepokonany od dziewięciu walk Andrzej Grzebyk zderzył się z debiutujący w KSW, niedoszłym rywalem Roberto Soldicia, Mariusem Žaromskisem w piątym boju wydarzenia.

Grzebyk na samym początku rundy zaatakował rywala potężnym niskim kopnięciem i widać było, że doznał jakiegoś mocnego urazu nogi. Starcie trafiło więc szybko do parteru, gdzie Polak bronił się i atakował mocno rywala będąc na plecach. Pod koniec rundy Andrzej Grzebyk nie mógł jednak poruszać się na kontuzjowanej nodze i sędzia zdecydował o przerwaniu walki.

Wynik: Marius Žaromskis pokonał Andrzeja Grzebyka przez TKO, 4:58, runda 1

Mateusz Legierski udanie zadebiutował w KSW wygrywając z Barrio

W czwartym pojedynku gali, w okrągłej klatce zadebiutowali: młody fighter z Polski, Mateusz Legierski i wybitny chorwacki zapaśnik pochodzący z Argentyny, Francisco Barrio.

Od początku starcia widać było, że Argentyńczyk szuka walki w parterze, a Polak stara się utrzymać bój w stójce. Ostatecznie jednak obaj panowie mieszali różne płaszczyzny walki. W drugiej odsłonie boju prawie całą rundę to Polak kontrolował starcie w parterze, gdzie próbował poddać przeciwnika. Za to w trzeciej odsłonie Argentyńczyk radził sobie lepiej i mocno dominował nad zmęczonym Polakiem.

O końcowym wyniku zdecydowali sędziowie, którzy zwycięzcą wskazali Mateusza Legierskiego.

Wynik: Mateusz Legierski pokonał Francisco Barrio większościową decyzją sędziów (29-28, 29-28, 28-28)

Filip Pejić błyskawicznie znokautował Sebastiana Rajewskiego

Pojedynek pomiędzy dwoma świetnymi stójkowiczami Sebastianem Rajewskim i Filipem Pejiciem był trzecim bojem gali KSW 56.

Walka przebiegła błyskawicznie. Filip Pejić już w pierwszej wymianie trafił rywala potężnym prawym sierpem, po którym Rajewski padł znokautowany na matę.

Wynik: Filip Pejić pokonał Sebastiana Rajewskiego przez nokaut, 0:11, runda 1

Daniel Torres wygrał mocne starcie z Maxem Cogą

W drugim pojedynku gali do okrągłej klatki powrócił słynący z efektownych pojedynków Brazylijczyk, Daniel Torres, który przywitał w niej cenionego zawodnika z Niemiec, Maxa Cogę.

Potężne ciosy i kopnięcia wymieniali między sobą zawodnicy przez pełne trzy rundy walki. Pojedyncze próby obaleń w wykonaniu Cogi nie przynosiły zamierzonego efektu i ostatecznie starcie zostało wypunktowane przez sędziów, którzy zwycięzcą wskazali  Daniela Torresa.

Wynik: Daniel Torres pokonał Maxa Cogę niejednogłośną decyzją sędziów (30-27, 29-28, 28-29)

Robert Ruchała poddał Michała Domina

W walce otwierającej galę KSW 56 do okrągłej klatki weszło dwóch młody, perspektywicznych zawodników. Dla obu był to debiut w największej europejskiej organizacji MMA.

W starciu to Robert Ruchała okazał się lepszy. Po wymianie ciosów w stójce Ruchała sprowadził walkę do parteru, gdzie dominował nad rywalem i w ostatniej sekundzie pierwszej rundy poddał Michała Domina.

Wynik: Robert Ruchała pokonał Michała Domina przez poddanie (dźwignia na łokieć), 5:00, runda 1

[Artykuł pochodzi ze strony kswmma.com]

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO