Czwartek, 23 Maja, 2024

Mistrz świata w boksie WBA wynegocjował pokój pomiędzy berlińskimi gangami

Fot. Manuel Charr z gangsterami, Instagram
Opublikowane 18 listopada 2020, 14:59
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy
Fot. Manuel Charr z gangsterami, Instagram

Manuel Charr a właściwie Mahmud Omeirat Al-Charr to Syryjski imigrant, który walcząc na niemieckiej licencji, zdobył mistrzostwo świata WBA Regular w dywizji ciężkiej.

Pięściarz już w wieku 5 lat uciekł z kraju do Niemiec. Swoją karierę rozpoczął w 2005 roku. Od tego czasu stoczył 35 zawodowych walk, wygrywając 31 razy, w tym 17 przez nokaut.

Cherr w 2016 roku zawalczył o międzynarodowy tytuł WBA i na punkty pokonał Sefera Seferiego. Rok później w podobny sposób wygrał z Alexandrem Ustinovem, tym razem zdobywając zwakowany pas mistrza świata WBA Regular.

Pięściarz jest szanowaną osobą wśród arabskich klanów przestępczych działających w Berlinie. Niedawno opublikował na swoim Instagramie zdjęcie i przekazał, że wystąpił w roli mediatora pomiędzy drugim największym gangiem w stolicy Niemiec – Remmo, a czeczeńską organizacją przestępczą.

Obie grupy od pewnego czasu prowadziły krwawą wojnę, co jakiś czas przeprowadzając na ulicach miasta ataki z nożami, czy bronią w ręku.

Mimo iż gangi nie zgadzają się ze sobą pod względami wiary, Charr doprowadził do rozejmu, nawołując do pojednania i cierpliwości w imię Boga.

Gangi tymczasowo postanowiły zawrzeć pokój, jednak komisarz policji ostrzega, że najgorsze może być dopiero przed mieszkańcami Berlina. Czeczeńska społeczność wzywa swoich “braci” do stawienia się w mieście i wsparcia w wojnie z arabskim klanem.

W samym listopadzie doszło do kilkunastu ataków. Gangsterzy napadali na siebie nawzajem między innymi w dzielnicy Neukoelln, w której działa Remmo, w Gesundbrunnen, czy na Brunneplatz.

W wyniku agresji do szpitala trafili również młodzi ludzie, w tym chłopak w wieku 16 lat. Krwawa wojna doprowadziła do tego, że szpitale musiały być pod kontrolą policji.

Źródło: Polsat News

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments