’Oko jest już wyleczone’ – Karolina Kowalkiewicz zdradziła, kiedy planuje wrócić do oktagonu

Fot. Karolina Kowalkiewicz, mat. prasowe
Opublikowane 18 listopada 2020, 12:19
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy
Fot. Karolina Kowalkiewicz, mat. prasowe
Fot. Karolina Kowalkiewicz, mat. prasowe

Karolina Kowalkiewicz to zawodniczka z Łodzi, która dla UFC walczy od 2015 roku. Mimo ostatniej serii porażek nie zamierza się poddawać. 

Fighterka ma na swoim koncie 18 zawodowych walk, z czego wygrała 12 razy. W samym UFC stoczyła 11 pojedynków, w tym jeden o mistrzostwo wagi słomkowej. Walkę jednak przegrała, a pas trafił do innej Polki – Joanny Jędrzejczyk.

Karolina zaliczyła ostatnio serię czterech porażek. Ostatni raz walczyła w lutym 2020 roku. Po jednogłośnej decyzji sędziów przegrała z Xiaonan Yan. Chinka mocno obiła Kowalkiewicz i doprowadziła do jej kontuzji oka. Zawodniczka musiała przejść operacje, groziła jej również utrata wzroku.

Ostatecznie wszystko zakończyło się jednak szczęśliwie dla Kowalkiewicz, która zapewniła, że „Oko jest już wyleczone„.

Zawodniczka w rozmowie z portalem Polsat Sport zdradziła, że planuje powrócić do oktagonu już za kilka miesięcy. Najpierw musi jednak powrócić do formy i ciężkich treningów.

Jeszcze nie sparuję na 100 proc., ale to tylko dlatego, że na razie wdrażam się do mocniejszych treningów. Po każdym treningu strasznie cierpię, bo mam ogromne zakwasy, ale proces odzyskiwania formy trochę trwa. Już zaczęłam sparować, ale na razie są to luźne sparingi – powiedziała w wywiadzie i zapewniła, że najszybciej do oktagonu wróci w marcu lub kwietniu 2021 roku. 

Źródło: Polsat Sport 

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO