Poniedziałek, 27 Maja, 2024

Lider Bayer Full odpowiedział Różalowi – ‘Nabyłeś konia chorego, tak się stało, ale to nie moja wina’

Opublikowane 19 listopada 2020, 12:11
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy
Fot. Marcin Różalski / Sławomir Świerzyński
Fot. Marcin Różalski / Sławomir Świerzyński

Wczoraj na swoim Instagramie Różal opublikował wpis, w którym zdradził, że aby ratować schorowanego konia musiał sprzedać swoje trofea.

Zawodnik nie powiedział nigdy, od kogo zwierzę zostało kupione, ale jak już wszyscy wiedzą, jego właścicielem był lider Bayer Full Sławomir Świerzyński. Różalski zarzuca, że gwiazdor disco polo zaniedbał konia oraz, kiedy ten zachorował, nie przeznaczył na jego leczenie ani grosza.

Zwierzę zostało sprzedane dalej, gdzie zaprzęgnięto je do dorożki. Następnie do handlarza i ostatecznie, kiedy Różal odkupił konia, był on w krytycznym stanie. Żeby ratować zwierzę, zorganizował zbiórkę i sprzedał swoje trofea.

Cały wpis ze szczegółami dotyczącymi konia Sułtana można znaleźć tutaj – Różal sprzedał swoje trofea, żeby uratować konia ‘zniszczonego’ przez gwiazdę disco-polo – ‚Życzę jak najgorzej w każdej dziedzinie tobie

Na takie zarzuty postanowił odpowiedzieć sam oskarżony. Na jego facebookowym profilu na krótko pojawił się film, który został szybko usunięty. Mimo tłumaczenia Świerzyński został skrytykowany przez wielu internautów.

Konia o imieniu “Sułtan” nabyłem w 2000 roku w Holandii. Przywiozłem go jako źrebaka do Polski i sprzedałem trzy lata wcześniej, zanim ty go nabyłeś. Koń był w bardzo dobrej kondycji fizycznej. Gdzie był przez te trzy lata? Nie wiem. Nabyłeś konia chorego, tak się stało, ale to nie moja wina, że ktoś tego konia w taki sposób zaniedbał. Tak, jak powiedział: koń u mnie był zdrowy, mam na to świadectwa lekarzy weterynarii. Dodam więcej: wszyscy, którzy mnie znają, wiedzą doskonale, że moja stadnina jest pod bardzo dobrą opieką podkuwaczy i weterynarza – mówił gwiazdor disco-polo.

Na te słowa odpowiedziała Marta Kviatkova, partnerka Różala, która, “wywęszyła” Sułtana i za jej sprawą został on zakupiony.

Panie Świerzyński, trzy lata przed naszym zakupem sułtana, sprzedał pan konia, owszem, ale swojemu synowi. Nie będę pokazywała danych, ale wszystko jest tutaj zawarte. Nawet macie ten sam adres. Proszę bzdur nie opowiadać, że sprzedał pan konia trzy lata wcześniej, bo sprzedał pan konia w kwietniu do Warszawy – mówi w nagraniu, które opublikowała na Facebooku.

Co więcej, Kviatkova jest w posiadaniu dokładnych dokumentów potwierdzających historię Sułtana, a także korzysta z usług tego samego kowala, co Świerzyński. Dodaje również m.in. że próba obrony przez lidera Bayer Full, to zwykłe kłamstwa, co potwierdza w nagraniu.

Źródło: Facebook

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments