Wiele wskazuj na powrót Khabiba do UFC – ‚Skoro nie chce walczyć, po co miałby… ‚

1
Fot. Khabib Nurmagomedov, mat. prasowe
Fot. Khabib Nurmagomedov, mat. prasowe
Fot. Khabib Nurmagomedov, mat. prasowe

Khabib Nurmagomedov to niepokonany mistrz UFC wagi lekkiej. Swój ostatni pojedynek stoczył na gali numer 254 i walce wieczoru w drugiej rundzie poddał Justina Gaethje, tym samym kolejny raz obronił tytuł.

Wszyscy liczyli na to, że zawodnik stoczy 30 pojedynek i dopiero wtedy przejdzie na emeryturę, jednak już po walce ogłosił, że odwiesza rękawice na kołek.

Rozmawiałem z moją matką przez trzy dni. Nie chciała, żebym walczył bez ojca. Obiecałem jej, że to będzie mój ostatni pojedynek. Dałem słowo i muszę go dotrzymać. To moja ostatnia walka w oktagonie – powiedział zawodnik, którego ojciec i trener Abdulmanap zmarł w lipcu.

Dana White twierdzi jednak, że Khabib wróci do oktagonu. Świadczy o tym m.in. to, że mimo iż jest na emeryturze, nadal poddał się testom antydopingowym, które przeprowadziła USADA.

To już 47 raz od 2015, kiedy jestem testowany na doping przez USADA. Po prostu pomyślcie o tej liczbie – napisał na swoim Twitterze Khabib.

Całą sprawę skomentował prezydent UFC, który jest przekonany, że zawodnik potrzebuje jedynie czasu na to, żeby zdecydować się na powrót.

Nie wiedziałem, że był testowany. Ale mówiłem wam, że czuję, że on wróci. Myślę, że osiągnie rekord 30-0. Dlaczego mieliby go badać, jeśli nie miałby zamiaru walczyć? Naprawdę go nie popycham do tej decyzji. Rozmawialiśmy o tym. Daję mu trochę czasu, niech spędzi trochę czasu z rodziną, wypocznie na wakacjach. Nie ma pośpiechu – powiedział szef UFC w filmie opublikowanym przez „The Mac Life”.

Źródło: Sport.pl

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] Khabib Nurmagomedov ostatni raz zawalczył na gali UFC 254 i w walce wieczoru pokonał Justina Gaethje oraz tym samym obronił tytuł mistrza wagi lekkiej. […]