Zawodnik BKFC walczy o życie po wygranej walce na gołe pięści. Komplikacje w trakcie operacji.

Francesco Ricchi
Opublikowane 19 listopada 2020, 16:19
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy
Francesco Ricchi
fot. Ricchi / Instagram

„Modlimy się za jego szybki powrót do zdrowia” – komentuje szef organizacji walk na gołe pięści BKFC. Włoski zawodnik Francesco Ricchi zapadł w śpiączkę w wyniku komplikacji po operacji, którą przeszedł po wygranej walce. Ricchi zawalczył na gołe pięści dla federacji Bare Knuckle Fighting Championship na BKFC 14 w Miami.

Ricchi w pierwszej rundzie zaliczył dwa potężne knockdowny, jednak cudem przetrwał mocne uderzenia zawodnika z Ameryki i dzielnie walczył dalej. Było praktycznie pewne, że Noah Cutter wykorzysta przewagę i fakt, że naruszył mocno swojego rywala.

W trzeciej rundzie losy pojedynku zostały odwrócone. To był niezwykły powrót, Ricchi zaserwował Noahowi Cutterowi ciężki nokaut finalnie wygrywając pojedynek.

Według The Fighting News, zawodnik z Włoch podczas walki został uderzony przypadkowo w szyję. Cios uszkodził jego tchawicę. Pomimo tego wygrał pojedynek. Sytuacja skomplikowała się po przewiezieniu do szpitala, gdzie stwierdzono, że potrzebna będzie natychmiastowa operacja.

Ricchi jest aktualnie w śpiączce medycznej. W trakcie operacji pojawiły się komplikacje. Miało pojawić się krwawienie do płuc, a na tchawicy pojawił się krwiak.

„Oczywiście stało się to przez przypadek” – napisał Cutter na Instagramie. „Modlę się o zdrowie mojego rywala Francesco i życzę mu wszystkiego najlepszego. Wychodzimy na ring, żeby się bić, ale nigdy nie życzę niczego złego moim rywalom.”

Szef organizacji wydał oświadczenie w tej sprawie – „Przede wszystkim nasze myśli są z Francesco i jego rodziną w tym ciężkim czasie, modlimy się za jego szybki powrót do zdrowia. Kontuzja nie przeszkodziła Francesco w triumfie, ale komplikacje związane z operacją w szpitalu spowodowały większe problemy z jego zdrowiem.

Fani chwalili odporność i odwagę Ricchiego podczas starcia, które zostało opisane w mediach jako „wojna absolutna”.

Jeden z fanów skomentował: „To była wyjątkowa walka, a twoje serce i zaciekłość są niezwykłe”.

Cutter skomentował również: Byłem bliski zakończenia walki w pierwszej rundzie. Dwa solidne powalenia, drugie prawie zakończyło walkę. Następnie wyleciał mu ochraniacz i uderzyłem go potężnym sierpem, zakończyła się runda. Był wyczerpany ale stopniowo wracał coraz mocniej przez resztę walki, aż zatrzymał mnie w 3 rundzie

Źródło: rt.com

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments