Czwartek, 23 Maja, 2024

Marcin Najman tłumaczy, dlaczego TVP nazwało go wielkim sportowcem. ‘Trudno człowieka, który…’

FAME MMA Marcin Najman
Opublikowane 20 listopada 2020, 15:02
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy
Marcin Najman
fot. Marcin Najman / screenshot FAME MMA / Twitter, TVP Info screen

To będzie prawdopodobnie najbardziej emocjonująca walka na gali FAME MMA 8. Już jutro (tj. 21 listopada 2020 roku) w co-main evencie zobaczymy Marcina “El Testosteron” Najmana, który zawalczy z Kasjuszem “Don Kasjo” Życińskim. W czym tkwi fenomen Marcina Najmana i dlaczego telewizja TVP nazwała go “wielką gwiazdą sportu”? Bokser postanowił odpowiedzieć na to pytanie podczas rozmowy z dziennikarzem portalu mma.pl.

Najman wypowiadał się już dla telewizji TVP m.in. na temat pandemii koronawirusa, czy strajku kobiet. Zawodnik pochodzący z Częstochowy kilkanaście dni temu wziął udział w obronie Jasnej Góry. To nie żarty, cała sytuacja miała miejsce podczas protestów kobiet podczas których, w kilku miejscach w Polsce wandale postanowili zniszczyć i zdewastować zabytki, pomniki i kościoły. Najman szybko wybrał się na Jasną Górę, która miała być rzekomo atakowana przez protestujących, jednak w rzeczywistości zawodnik na miejscu nikogo nie zastał.

Dostęp do FAME MMA 8 – Ile kosztuje PPV? Transmisja, stream online, gdzie oglądać?

Stacja TVP przedstawiła go wtedy jako “wojownika”.

Najman przed sobotnią galą FAME MMA 8 udzielił wywiadu dla portalu mma.pl. Dziennikarz zapytał – W czym tkwi ten fenomen? TVP nazywa Cię wielkim sportowcem.

Zawodnik odpowiedział – Nie słyszałem, żeby nazwali mnie wielkim sportowcem, słyszałem jak nazwali mnie sportowcem.

Dziennikarz dodał – “Chyba wielką gwiazdą sportu Cię nazwali”

“El Testosteron” odpowiedział:

  • Biorąc pod uwagę wyświetlenia i to, że ponad połowę swoich walk stoczyłem jako walki wieczoru to można na to w takim kontekście spojrzeć, ale bardziej z perspektywy rozpoznawalności i show. Sportowo moją najważniejszą walką w boksie była walka o Mistrzostwo Polski wagi ciężkiej i tego nie możemy zapominać, że o takie tytuły walczyłem i walka o Mistrzostwo Europy K-1. Wielu podważało tą organizację ale to bardzo szanowana organizacja.
  • Wracając do TVP… jeżeli jakaś stacja przedstawia mnie jako sportowca, to robi to w sposób oczywisty i obiektywny. Trudno człowieka, który ma licencję zawodową w boksie od 19 lat nie nazwać sportowcem. Moi oponenci próbowali mnie atakować, bo nie dawali sobie ze mną rady w przestrzeni medialnej. Przemysław Saleta napisał kiedyś list i on był jego inicjatorem, a później sam usilnie dążył do tego, aby zawalczyć ze mną na KSW 14. To nie ja chciałem tej walki, tylko tam były trzy wielkie publikacje w Super Expressie na całą stronę, gdzie nie zostawili mi wyboru. Ja tej walki wcale nie chciałem. Oddałem całą gażę na cel charytatywny. Prawda jest taka, że Marcin Najman nigdy nie był wybitnym sportowcem, był sportowcem, a swego czasu przyzwoitym sportowcem.”

CENA PPV – 19,99 ZŁOTYCH. DOSTĘP DO GALI WYKUPISZ – TUTAJ.

Karta Walk FAME MMA 8:

Walka Wieczoru:
Kacper “Blonsky” Błoński vs. Marcin Dubiel

Co-main event
Marcin “El Testosteron” Najman vs. Kasjusz “Don Kasjo” Życiński – walka w formule boksu o pas króla

FAME MMA 8 – PPV.

Karta Główna
Michał “Sobota” Sobolewski vs. Filip “Filipek” Marcinek
Maksymilian “Wiewiór” Wiewiórka vs. Amadeusz “Ferrari” Roślik
Paweł “Tybori” Tyburski vs. Gabriel “Arab” Al-Suwi
Piotr “Szeli” Szeliga vs. Piotr “Bestia” Piechowiak
Kamila “Zusje” Smogulecka vs. Dagmara Szewczyk
Patryk “Mortalcio” Baran vs. Mariusz “Hejter” Słoński
Piotr Pająk vs. Alan Kwieciński – walka w formule K-1
Gamou Fall vs. Maciej “Szewcu” Szewczyk

Źródło: mma.pl

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO