Zbigniew Boniek ostro o Robercie Lewandowskim! ‘Nie boję się zresztą powiedzieć, że…’

Opublikowane 20 listopada 2020, 15:32
przez Przemek Krautz
0
0

Reprezentacja Polski przegrała w ostatnim meczu w ramach Ligi Narodów 2:1 z reprezentacją Holandii. Przegrana polskiej kadry 2:1 z Holandią dla wielu nie było zaskoczeniem. Fatalny występ z Włochami w niedzielę, zwiastował zły wynik końcowy dla Polaków w meczu z Holendrami. Polska spotkanie zaczęła bardzo dobrze – już w piątej minucie, po niesamowitym sprincie przez połowę boiska Kamil Jóźwiak zaliczył trafienie. Skrzydłowy z Derby ominął dwóch obrońców i trafił piłką w słupek, która odbiła się do bramki.

Następnie z każdą minutą gra wyglądała coraz gorzej dla naszej kadry. Najgroźniejsze akcje dla Polaków kreowali młodzi skrzydłowi – Kamil Jóźwiak oraz Przemysław Płacheta. Spotkanie obyło się bez gola, aż do 77. minuty, kiedy Jan Bednarek faulem w polu karnym spowodował podyktowanie rzutu karnego. Okazję wykorzystał Memphis Depay, który skierował piłkę w róg bramki z jedenastki, choć niewiele brakowało Fabiańskiemu do obrony tego strzału.

Gol zasadniczo kończący mecz miał miejsce w 84. minucie – szansę na remis przekreślił pomocnik Winjaldum.

Jerzy Brzęczek odpowiedział na wymowną ciszę Lewandowskiego

Po przegranej w słabym stylu z Włochami (0:2), Robert Lewandowski w wywiadzie przed kamerami, niczym dobry aktor zagrał długą pauzą po pytaniu jaki plan miała nasza kadra na mecz z Italią. Wielu odebrało to jako przytyk w stronę selekcjonera Jerzego Brzęczka. Trener reprezentacji Polski odniósł się do tej wypowiedzi.

“Wszyscy byliśmy rozczarowani” – Brzęczek nie kryje rozgoryczenia po meczu

Po meczu Lewandowski spytany przez dziennikarza TVP Sport o taktykę jaką mieli przygotowaną na Włochów, odpowiedź na pytanie rozpoczął 8-sekundową pauzą, zanim zaczął mówić. Według wielu zachowanie to było wymowne w związku ze stylem jaki pokazaliśmy na tle rywali.

Jerzy Brzęczek wypowiedział się na temat niedzielnego zachowania Roberta Lewandowskiego po meczu. Selekcjoner zauważa, że Lewy na pewno mógł czuć rozczarowanie. –“Po meczach, kiedy zawodnicy czy trenerzy idą do wywiadu albo na konferencję prasową, zwłaszcza po takim jak we Włoszech, jest pewne rozczarowanie. Wszyscy byliśmy rozczarowani. Ale to zachowanie Roberta było troszeczkę niefortunne. Tym bardziej że jest kapitanem drużyny”

Brzęczek odpowiedział również na pytanie o atmosferę w drużynie, która zdaje się pogarszać – “Nie mamy problemu z atmosferą. Wręcz przeciwnie, ta drużyna przeszła wiele trudnych momentów i wtedy atmosfera miała wpływ na to, że po słabszych meczach, po krytyce, drużyna pokazywała jakość.”

Zbigniew Boniek o ciszy Roberta Lewandowskiego

Prezes PZPN w rozmowie z “Gazetą Wyborczą” powiedział: “Nie jest powiedziane, że jeśli Robert Lewandowski coś powie, to ma zawsze rację. Na wszystkie treningi nie chodzę, ale jeśli chodzę, to widzę dyscyplinę i porządek. A gdyby nawet Robert miał rację, to taką rację wykłada się wewnątrz drużyny, nie przed kamerą”

Następnie Boniek zaznaczył – Jeśli ma uwagi i przekonanie, że te uwagi są słuszne, niech wybierze inny sposób komunikacji z opiekunami reprezentacji, czyli trenerem Brzęczkiem lub ze mną. Jest najlepszym napastnikiem na świecie, ale reprezentacja nie składa się z niego i dziesięciu koszulek. Gdyby tak było, nie wygrałaby nawet z Gibraltarem.

Nie boję się zresztą powiedzieć, że w ostatnich meczach grał przeciętnie. Mówię o meczach reprezentacji Polski, bo te Bayernu niezbyt mnie interesują. Mam z Robertem bardzo fajne stosunki, ale mówię, jak jest, bo on też miewa chwile słabości. I on, i trener Brzęczek popełnili błędy. Nie można bać się tego powiedzieć, trzeba rozmawiać i je naprawiać – zakończył.

Źródło: Gazeta Wyborcza / PZPN / Sportowe Fakty