Manager Khabiba Nurmagomedova komentuje ostatnie informacje – to fake news!

Khabib Nurmagomedov
Opublikowane 21 listopada 2020, 09:12
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy
 Khabib Nurmagomedov
fot. Facebook Khabib Nurmagomedov

Khabib Nurmagomedov, który na Fight Island w Abu Zabi pokonał w zeszłym miesiącu Justina Gaethje od razu po walce ogłosił zakończenie kariery. Pojawiło się dużo spekulacji, że Dagestańczyk na pewno jeszcze powróci do oktagonu, aby stoczyć swoją trzydziestą walkę w karierze. Aktualny rekord Nurmagomedova w MMA to 29 walk i 0 porażek.

Szef UFC Dana White również zaznaczył, że Khabib powinien powrócić. Z pewnością taka walka przyniosłaby ogromne wpływy zarówno dla federacji, jak i dla samego Nurmagomedova.

Kilka dni temu wybuchło zamieszanie, ponieważ Khabib miał udzielić wywiadu dla portalu Tass.ru. Miał w nim wyznać, że planuje iść na studia, a oprócz tego kupił owce i chce zająć się gospodarstwem. Mocno zaskakująca okazała się jego rzekoma wypowiedź na temat rolnictwa – „Mam byki do wykarmienia, mam krowy. Jestem zaangażowany w rolnictwo.”

  • W przyszłym roku idę na studia, chce obronić dyplom, poświęcić więcej czasu nauce. Kupiłem owce, zajmuję się gospodarstwem. Chciałbym się rozwinąć w tym kierunku. Mam byki do wykarmienia, mam krowy. Jestem zaangażowany w rolnictwo. Polityka? Chciałbym udzielać się w takich obszarach, w których mam coś do zaoferowania. Nie musi być to polityka. Teraz mogę pomagać, nie będąc politykiem. To mi wystarcza. – miał powiedzieć Nurmagomedov dla Tass.ru.

Rzekomą wypowiedź skomentował menadżer Khabiba, Ali Abdelazi, który napisał krótko: Fake news.

Dana White twierdzi, że Khabib wróci do oktagonu. Świadczy o tym m.in. to, że mimo iż jest na emeryturze, nadal poddał się testom antydopingowym, które przeprowadziła USADA.

– To już 47 raz od 2015, kiedy jestem testowany na doping przez USADA. Po prostu pomyślcie o tej liczbie – napisał na swoim Twitterze Khabib.

Całą sprawę skomentował prezydent UFC, który jest przekonany, że zawodnik potrzebuje jedynie czasu na to, żeby zdecydować się na powrót.

– Nie wiedziałem, że był testowany. Ale mówiłem wam, że czuję, że on wróci. Myślę, że osiągnie rekord 30-0. Dlaczego mieliby go badać, jeśli nie miałby zamiaru walczyć? Naprawdę go nie popycham do tej decyzji. Rozmawialiśmy o tym. Daję mu trochę czasu, niech spędzi trochę czasu z rodziną, wypocznie na wakacjach. Nie ma pośpiechu – powiedział szef UFC w filmie opublikowanym przez „The Mac Life”.

Źródło: Lowking.pl / Tass.ru / Twitter

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0

WIDEO

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments