Poniedziałek, 4 Marca, 2024

Nie będzie zwycięzcy w walce Mike Tyson vs. Roy Jones Jr! Kolejne zmiany.

Opublikowane 22 listopada 2020, 15:32
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy
Mike Tyson Facebook
fot. Mike Tyson Facebook

Już 28 listopada zobaczymy pokazową walkę Mike’a Tysona i Roya Jonesa Jr., do której dojdzie w Staples Center w Los Angeles. Wraz ze zbliżającym się wielkimi krokami wydarzeniem poznajemy coraz to więcej szczegółów. Zasady pojedynku były zmieniane już kilka razy. Jak dowiadujemy się z portalu Boxingscene.com, który rozmawiał z osobami odpowiedzialnymi za walkę, pojedynek Tyson vs. Jones nie będzie oficjalnie punktowany i nie zostanie ogłoszony zwycięzca.

WBC zatrudniło byłych mistrzów, którzy będą punktować walkę, jednak punkty nie będą się sumowały i nie zobaczymy tutaj żadnego zwycięzcy. Walki nie można również obstawić u bukmacherów, ponieważ pokazowe starcie zakończy się remisem. Kto będzie oceniał pojedynek dwóch legend? Christy Martin, czyli była amerykańska mistrzyni świata w boksie, Vinny Pazienza, były zawodowy bokser posiadający światowe tytuły w wadze lekkiej i średniej oraz… Chad Dawson! Dawson to dwukrotny mistrz świata federacji WBC, mistrz świata federacji IBF, IBO oraz posiadacz tytułu The Ring.

Zobacz również: Tak wyglądają treningi Mike’a Tysona! [WIDEO]

WBC wcześniej ogłosiło, że „każda runda będzie oceniana, a punktacja będzie podawana publicznie”. WBC stworzyło również specjalny pas – „Frontline Battle Belt” z napisem „Black Lives Matter”, aby można go było przyznać jednemu z weteranów. Pojedynek potrwa osiem rund w 12-uncjowych rękawicach, każda runda będzie trwała 2 minuty.

Mike Tyson i Roy Jones Jr. zapowiadali, że nie będzie to dla nich walka pokazowa. Tyson wściekł się nawet na dyrektora Komisji Sportowej Stanu Kalifornia i w ostrych słowach wyraził swoje zdanie na ten temat. Informacje o tym zajściu znajdziesz tutaj: Mike Tyson stanowczo odpowiada na słowa dyrektora Komisji Sportowej. ‚Słuchaj, nie wiem, o czym mówisz…’

Źródło: Boxingscene.com

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments