Niedziela, 19 Maja, 2024

Mike Tyson chce walczyć z Tyson’em Furym, Anthonym Joshua i Deontayem Wilderem!

Mike Tyson
Opublikowane 23 listopada 2020, 15:18
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy
Mike Tyson
fot Mike Tyson / Facebook

Były niekwestionowany mistrz wagi ciężkiej Mike Tyson jest bardzo otwarty na możliwość prowadzenia walk pokazowych z niektórymi z czołowych współczesnych zawodników wagi ciężkiej – takimi jak Tyson Fury, Anthony Joshua i Deontay Wilder.

Mike Tyson uważa, że ​walki charytatywne mogą przynieść ogromne korzyści dla społeczeństwa, a zebrane pieniądze przekazywane miałyby zostać na cele charytatywne.

54-letni bokser powróci na ring 28 listopada i zmierzy się z 51-letnim, byłym mistrzem czterech kategorii, Royem Jonesem Jr., w ośmiorundowej walce pokazowej w Staples Center w Los Angeles w Kalifornii. Walka będzie dostępna wyłącznie w systemie PPV, a dostęp do niej kosztuje 50 $, jednak…. nie w Polsce!

Stacja Polsat Sport będzie transmitowała pojedynek Tyson vs. Jones Jr. bezpłatnie!

Tyson przeszedł na emeryturę w 2005 roku, kiedy został znokautowany przez Kevina McBride’a.

Mike twierdzi, że zdecydował się wrócić, aby zebrać miliony na organizacje charytatywne.

Pokazowe walki z Furym, Joshuą czy Wilderem mogą zebrać kolejne miliony.

Myślę, że są genialni. Są genialnymi wojownikami. Mogliby zrobić tak wiele dla społeczeństwa. Mogliby organizować walki pokazowe i zbierać pieniądze, ponieważ wiemy jakie tłumy przyciągają i jak wielu ludziom mogliby pomóc– powiedział Tyson BT Sport.

„Jest tak wielu ludzi, dla których możemy tak wiele zrobić, i nie byłaby to nawet jedna dziesiąta ich charytatywnego serca, gdyby zrobili coś takiego. W rzeczywistości chce żebyście walczyli ze mną w walkach pokazowych, a większość naszej organizacji charytatywnej pójdzie na ludzi, którzy rozpaczliwie tego potrzebują”

Mike Tyson nie ma problemu z nikim, kto postrzega swoją nadchodzącą walkę z Jonesem jako „walkę pokazową” – chociaż “Żelazny Mike” twierdzi, że będzie to prawdziwa walka.

„Chcę, żebyś mówił o tym pojedynku jako pokazowym, ponieważ nie mam do tego urazy” – powiedział Tyson.

Źródło: Boxingscene.com

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments