Piątek, 24 Maja, 2024

Mike Tyson vs. Trevor Berbick. – walka o mistrzostwo świata. ‘Mam 20 lat i jestem pie*****m mistrzem świata!” [WIDEO]

Mike Tyson
Opublikowane 23 listopada 2020, 08:26
przez Lukasz "Magiku"
0
0
Brak komentarzy
Mike Tyson
fot. materiały prasowe

22 listopada 1986 roku Mike Tyson zmierzył się z mistrzem WBC kategorii ciężkiej Trevorem Berbickiem i spełnił przepowiednię z przed 7 lat swojego mentora Cusa D’Amato.

„Czy chciałbyś odmienić swoje życie? Z tego co widzę, jeśli nic nie będzie odwracać twojej uwagi i jeśli nie pozwolisz innym ludziom namieszać sobie w głowie, zostaniesz najmłodszym mistrzem świata wagi ciężkiej w historii” – Tymi słowami Cus D’Amato zaszczepił Bestię w 13-letnim młodym chłopaku, którym był Mike Tyson.

Śmierć Cusa D’Amato

Niestety świetny trener nie doczekał tej chwili umierając 4 listopada 1985 roku. Mike Tyson obiecał sobie wtedy, że za wszelką cenę będzie chciał spełnić marzenie i słowa Cusa. Ta chwila miała nastąpić rok po śmierci D’Amato 22 listopada 1986 roku w Las Vegas, kiedy to 20-letni Mike Tyson stanął do walki o mistrzostwo świata z mistrzem WBC Trevorem Berbickiem. Tak walka była zapowiadana na łamach “Sports Illustrated”:

“Tyson nie ma najmniejszych wątpliwości co do tego, czyj duch będzie mu towarzyszył tego wieczoru w Las Vegas Hilton. Pięściarz zamierza odebrać tytuł mistrzowski federacji WBC Trevoroi Berbickowi i spełnić proroctwo D’Amato, który wróżył mu, że zostanie najmłodszym w historii mistrzem wagi ciężkiej”.

Walka Mike Tyson vs. Trevor Berbick

Mike Tyson do pojedynku mistrzowskiego podchodził niepokonany z rekordem 27 zwycięstw w tym, aż 25 przez nokauty. Bardzo jednak przeżył śmierć Cusa i jak wspomniał w książce “Żelazna Ambicja”, bardzo często uciekał do alkoholu, imprezowania i “dziewczyn”:

“Do rozpoczęcia obozu przygotowawczego piłem aż miło. Do tego nabawiłem się ostrych objawów trypra, którego złapałem od pewnej wątpliwej kobiety (później zmarła na AIDS). Miałem 6 tygodni na ogarnięcie się i przyjęcie cefriaksonu w zastrzykach. Pod koniec obozu przygotowawczego byłem już w najlepszej formie od czasu śmierci Cusa. Wiedziałem, że rozniosę rywala..”

Jak zapewniał Iron Mike’a – tak zrobił! Wychodząc do ringu kipiał adrenaliną i nie mógł się doczekać pierwszego gongu. Na hali był obecny również Muhammad Ali.

Co powiedział Muhammad Ali do Mike’a Tysona?

Przed samą walką podszedł do Tysona sam Muhammad Ali i szepnął mu na ucho – “Załatw go dla mnie” (Ali przegrał z Berbickiem swoją ostatnią walkę w karierze). Mike chciał, tym bardziej pomścić swojego idola.

fot. materiały prasowe

Tyson od pierwszego gongu z impetem rzucił się na swojego przeciwnika chcąc urwać mu głowę. Berbick już w końcówce pierwszej rundy poczuł mocno ciosy pretendenta i był zamroczony, jednak brakło czasu, by Mike mógł wykończyć mistrza. Na początku 2 rundy Berbick wylądował na deskach jednak szybko wstał, ale Bestia nie mogła już tego wypuścić! Szybko Tyson dopadł rywala i po kolejnych ciosach mistrz znalazł się po raz drugi na deskach i nie potrafił powrócić już na nogi. Stało się! Mike Tyson został najmłodszym mistrzem świata w historii wagi ciężkiej – 20 lat, 4 miesiące i 22 dni!

Mike Tyson po walce z Berbickiem

Pierwsze słowa Tysona zaraz po zwycięstwie do swojego sztabu:

“Stary, nie mogę w to uwierzyć! Mam 20 lat i jestem pieprzonym mistrzem świata! Kurwa, to się dzieje, mistrz świata w wieku w wieku 20 lat! Przecież jestem jeszcze dzieciakiem, pieprzonym dzieciakiem.”

W wywiadzie po walce Mike Tyson oczywiście zadedykował zwycięstwo swojemu śp. trenerowi:

“Chciałby zadedykować tę walkę mojemu wybitnemu opiekunowi, Cusowi D’Amato. Jestem pewien, że gdzieś tam w górze, Cus rozmawia teraz z wszystkimi wybitnymi pięściarzami i mówi im, że jego chłopak właśnie tego dokonał.. Oddałbym całą gażę za tę walkę aby móc usłyszeć, co Cus miałby do powiedzenia.”

źródło: Książka „Żelazna Ambicja, Tyson” – Mike Tyson i Larry Sloman.

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments