Poniedziałek, 27 Maja, 2024

Oficjalnie oświadczenie federacji FAME MMA! Organizacja wyciągnie poważne konsekwencje od Damiana Herczyka i Marcina Najmana!

FAME MMA
Opublikowane 23 listopada 2020, 19:09
przez Przemek Krautz
0
0
Jeden komentarz
fot. FAME MMA oświadczenie / Screenshot Tweeter

Poważne konsekwencje czekają trenera Marcina Najmana, jak i samego zawodnika! Organizacja FAME MMA wystosowała oficjalne stanowisko w tej sprawie.

To co zrobił Marcin Najman oraz jego trener Damian Herczyk to istny skandal. Z pewnością niektórym puściły emocje, jednak profesjonaliści nigdy nie powinni dopuścić się takiego zachowania. Na walce doszło do totalnej kompromitacji „El Testosterona”. Walka zakontraktowana była jako pojedynek bokserski. Jego rywalem był Kasjusz Życiński, znany jako „Don Kasjo”.

Podczas walki doszło do czegoś nieprawdopodobnego. W pewnym momencie Marcin Najman obalił „Don Kasjo” i zaczął okładać go ciosami w parterze. Od razu interweniował sędzia, który przerwał pojedynek. Najman dostał minus jeden punkt, walka przecież miała być w formule bokserskiej. Po chwili starcie zostało wznowione. Nagle Najman wyprowadził niskie kopnięcie łamiąc kolejny punkt regulaminu! Sędzia zdecydowanie przerwał pojedynek i zdyskwalifikował Najmana.

Zawodnicy zaczęli kłócić się między sobą. Kasjusz po przerwaniu walki symulował jeszcze uderzenie, którego finalnie się nie dopuścił. Do klatki wbiegła ochrona. Dwóch ochroniarzy zaczęło przytrzymywać Kasjusza. Po chwili pojawili się jeszcze dwaj, którzy trzymali Najmana. Do klatki oprócz ochroniarzy wbiegli trenerzy Marcina Najmana, w tym Damian Herczyk.

Herczyk wykręcił nogę Kasjusza, który zaczął wyć z bólu. „Ałaaaa! Kur*a! No poje****i, ja pier***. Po ch*j mi nogę wykręcił, trzymają mnie w trzech i mi nogę kręcą? Boxdel zapytał – kto? Kasjo skomentował – „No kto, Ci ochroniarze, któryś mi skręcił nogę”. Na nagraniu widać jednak, że za nogę złapał Damian Herczyk. Co ciekawe drugi trener wystawił nawet pięść grożąc Kasjuszowi.

Oświadczenie FAME MMA

  • W związku z incydentem, do którego doszło podczas walki Pana Marcina Najmana z Panem Kasjuszem Życińskim, która odbyła się na gali FAME MMA 8 w dniu 21 listopada 2020 r. Federacja FAME MMA po dokonaniu szczegółowej analizy przedmiotowego zdarzenia podjęła następujące decyzje.W stosunku do Pana Marcina Najmana zastosowana zostanie najsurowsza z możliwych kar polegających na dożywotniej dyskwalifikacji jego osoby z jakiejkolwiek aktywności związanej z Federacją FAME MMA.
  • Nadto, w związku z nieakceptowalnym, niesportowym zachowaniem oraz rażącym naruszeniem zapisów umowy, która stanowiła podstawę jego udziału w gali FAME MMA 8, Federacja podjęła decyzję o podjęciu kroków prawnych, polegających na rozwiązaniu ze skutkiem natychmiastowym wyżej wskazanej umowy z wyłącznej winy Pana Marcina Najmana, co w konsekwencji doprowadzi do niewypłacenia całości honorarium, jakie miał otrzymać z tego tytułu od FAME MMA. Jednocześnie Federacja podjęła decyzję o przekazaniu części przedmiotowej kwoty pieniężnej Panu Kasjuszowi Życińskiemu. Pozostała część honorarium zostanie przekazana Polskiemu Związkowi MMA (PZMMA) w celu wsparcia młodych i utalentowanych amatorów sztuk walk.
  • W odniesieniu do czynów popełnionych podczas przedmiotowego zdarzenia przez Pana Damiana Herczyka Federacja FAME MMA podjęła decyzję o nałożeniu na niego dożywotniej dyskwalifikacji połączonej z zakazem uczestnictwa w jakichkolwiek wydarzeniach organizowanych przez Federację w przyszłości. W związku ze stratami wizerunkowymi, jak i materialnymi FAME MMA zdecydowało o podjęciu kroków prawnych mających na celu naprawienie szkody wyrządzonej Federacji przez bezprawne działanie Damiana Herczyka oraz utracone przez FAME MMA w przyszłości korzyści materialne.
  • Nadto w związku z uzasadnionym podejrzeniem bezprawności czynów, jakie popełnił Pan Damian Herczyk w stosunku do Pana Kasjusza Życińskiego, Federacja skieruje do prokuratury zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez Pana Damiana Herczyka. FAME MMA stanowczo oświadcza, iż zachowanie, jakiego dopuścił się Pan Damian Herczyk, jest wysoce nieakceptowalne i musi spotkać się z bezwzględnym sprzeciwem zarówno samej Federacji, jak i całego środowiska MMA w tym zakresie.
  • Jednocześnie informujemy, iż Pan Kasjusz Życiński otrzyma pełne wsparcie medyczne oraz prawne ze strony FAME MMA w celu dochodzenia na drodze postępowania cywilnego roszczenia odszkodowawczego oraz zadośćuczynienia od Pana Damiana Herczyka, w związku z bezprawnym naruszeniem czynności jego ciała.

Źródło: FAME MMA

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO