Poniedziałek, 27 Maja, 2024

Boniek chce działałać w UEFA po PZPN-ie: ‘W Komitecie Wykonawczym jestem respektowany’

Zbigniew Boniek
Opublikowane 24 listopada 2020, 19:18
przez Kuba Olas
0
0
Brak komentarzy
Zbigniew Boniek

Prezes PZPN, Zbigniew Boniek, podczas zjazdu delegatów PZPN we wtorek, ogłosił, że będzie ubiegał się o miejsce w Komitecie Wykonawczym UEFA na lata 2021-2025. Boniek w przyszłym roku kończy kadencję jako prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Podczas walnego zgromadzenia delegatów PZPN-u, Zbigniew Boniek poinformował, iż ma zamiar kandydować do Komitetu Wykonawczego UEFA. Prezes jest członkiem komitetu od roku 2017, a niedługo kończy się jego kadencja. Boniek ma zamiar wziąć udział w wyborach do komitetu, które odbędą się w lutym 2021 roku.

“Wydaje mi się, że mnie tam szanują. Muszę się nieskromnie pochwalić, że zwiększenie liczebności grup w Lidze Narodów do czterech zespołów było moim pomysłem. Dlatego Polska w tym roku znowu mogła grać w Dywizji A. W Komitecie Wykonawczym jestem tam respektowany. Jeśli wiec chcielibyście mieć nadal tam swojego człowieka, to ja jestem gotowy, by w lutym walczyć o reelekcję “

Boniek chce pozostać w piłkarskiej strefie wpływów – w sierpniu zakończy pracę jako prezes PZPN, w jego drugiej kadencji – będzie miał teraz nadzieje na pozostanie w europejskiej piłce, jako członek ważnego organu UEFy, czyli Komitetu Wykonawczego.

Wybory nowego prezesa PZPN odbędą się 18 sierpnia 2021 roku.

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments