Czwartek, 23 Maja, 2024

Promotor Eddie Hearn interweniuje i wysyła pismo do rządu. Chodzi o pomoc dla klubów bokserskich.

Eddie Hearn
Opublikowane 24 listopada 2020, 07:45
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy
Eddie Hearn
fot. Facebook Eddie Hearn

Rząd Wielkiej Brytanii ogłosił w zeszłym tygodniu nadzwyczajne fundusze na ochronę najbliższej przyszłości sportów widowiskowych w Anglii, ponieważ wiele klubów i osób nadal zmaga się z pandemią koronawirusa. Przeznaczono na to gigantyczne środki. Interweniować musiał promotor Eddie Hearn, ponieważ rząd nie uwzględnił w tym lokalnych klubów bokserskich, ani samych zawodników, którzy trenują boks.

Eddie Hearn: Na najwyższym poziomie boksu musieliśmy pokonać wielkie trudności związane w pandemią, ale poradzimy sobie, jednak lokalne kluby po prostu sobie nie poradzą. Proszę rząd o zmianę decyzji i przekazanie pomocy finansowej klubom bokserskim. Zapraszam do podjęcia dyskusji na ten temat, a także do wizyt w klubach, by na własne oczy przekonać się, jak ważna jest ich rola. – napisał w liście Hearn.

Promotor napisał list otwarty do rządu wzywając do wsparcia finansowego po tym, jak boks został wykluczony z pakietu ratunkowego o wartości 300 milionów funtów.

Piszę ten list w odpowiedzi na decyzję rządu o wykluczeniu boksu z ostatniej tarczy ratującej sport, wartej trzysta milionów funtów. Grupa Matchroom Boxing rozumie znaczenie boksu na poziomie lokalnym, nie tylko dla sportu, ale przede wszystkim dla społeczeństwa. Zachęcamy rząd, by zaczął myśleć tak samo jak my.

Boks pomaga w walce z otyłością i poprawia zdrowie psychiczne, zmniejsza zagrożenie związane z gangami i atakami nożowników. Boks wdraża dyscyplinę, maniery i szacunek w życie kolejnej generacji. – zaznaczył.

Źródło: SkySports.com / Boxingscene.com

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments