Opublikowane 25 listopada 2020, 14:15
przez Przemek Krautz
0
0

Już w najbliższą noc z soboty na niedzielę do ringu wejdą dwie legendy boksu Mike Tyson i Jon Jones Jr. Gala na hali Staples Center w Los Angels rozpocznie się o godzinie 3:00 i będzie transmitowana na kanale Polsat Sport.

Mike Tyson powróci do boksu po 15 latach przerwy. Ostatni raz bił się w 2005 roku i został znokautowany przez Kevina McBride’a. W lepszej sytuacji pod tym względem znajduje się rywal Bestii, który ostatni raz walczył 2 lata temu, jednak również odniósł porażkę. Został pokonany przez Scotta Sigmona.

Stawką pojedynku ma być specjalny pras federacji WBC. Problem w tym, że starcie nie będzie punktowane przez sędziów oraz nie zakończy się zwycięstwem żadnego z nich. Do kogo więc trafi pas? Tego dowiemy się dopiero po walce. Jakby tego było mało, w starciu ma nie być nokautów – tak zapowiedziała Komisja Sportowa, a jeśli któryś z zawodników odniesie jakąkolwiek krwawą kontuzję, walka zostanie natychmiast przerwana.

SPRAWDŹ, CO MUSISZ WIEDZIEĆ PRZED ZBLIŻAJĄCYM SIĘ POJEDYNKIEM DWÓĆH LEGEND:

Co musisz wiedzieć przed walką Mike Tyson vs. Roy Jones Jr? 10 faktów.

Pojedynek będzie składał się ośmiu dwuminutowych rund… Co nie spodobało się żadnemu z pięściarzy. Wszystkie te decyzje sprawiły, że emocje przed spektakularnym powrotem dwóch legend zostały ostudzone.

Według zapowiedzi nie zobaczymy krwawej, zaciętej wojny, a jedynie pokazowe starcie bez zwycięscy, za to z ogromnymi pieniędzmi w tle.

Dziennikarz Yahoo Sports za pośrednictwem Twittera przekazał, jakich wypłat zawodnicy mogą oczekiwać po walce. Mike Tyson za pojedynek ma otrzymać 10 milionów dolarów, a jego rywal znacznie mniej – 3 miliony.

Tyson jeszcze na samym początku, zanim znaleziono mu rywala, oświadczył, że pieniądze zarobione na walce zamierza przeznaczyć na cele charytatywne.

Źródło: Twitter