Sobota, 13 Kwietnia, 2024

Walka i awantura Marcin Najman vs. Don Kasjo na FAME MMA 8. [WIDEO]

FAME MMA / Najman vs. Don Kasjo
Opublikowane 25 listopada 2020, 06:45
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy
 FAME MMA / Najman vs. Don Kasjo
fot. FAME MMA / Najman vs. Don Kasjo

Gala FAME MMA 8 odbyła się 21 listopada, a na karcie walk zobaczyliśmy aż dziesięć pojedynków. Na wyróżnienie, jeśli chodzi o poziom sportowy zasługuje tutaj walka Piotr Pająk vs. Alan Kwieciński. Zawodnicy pokazali na prawdę wysoki pokaz umiejętności w stójce, ponieważ starcie zakontraktowane było w formule K-1. Kolejnym świetnym zestawieniem była konfrontacja bardzo dobrego stójkowicza Pawła „Tybori” Tyburskiego z Gabrielem „Arab” Al-Suwim. Fani, którzy śledzą sporty walki wiedzieli, że “Arab” jest bardzo mocny, jeśli chodzi o walkę w parterze. Tak też było podczas pojedynku na FAME MMA, gdzie zdominował całe starcie nie dając kompletnie żadnych szans Tyburskiemu i pewnie wygrywając na punkty.

W walce wieczoru zobaczyliśmy Kacpra Błońskiego i Marcina Dubiela. Decyzją sędziów wygrał pierwszy z nich. Na ten pojedynek czekali raczej młodsi fani. W co-main evencie doszło do długo oczekiwanej walki Marcin Najman vs. Don Kasjo. Dla zawodnika z Częstochowy miała być to ostatnia walka i zakończenie kariery. W klatce FAME MMA doszło jednak do niespodziewanych wydarzeń.

Awantura na FAME MMA 8: Marcin Najman vs. Don Kasjo

Do skandalicznej sytuacji doszło na gali FAME MMA 8, gdzie Marcin Najman miał stoczyć walkę w formule bokserskiej z uczestnikiem Warsaw Shore – Kasjuszem “Don Kasjo” Życińskim. Panowie przed walką byli w ostrym konflikcie. Cała sytuacja zaogniła się po tym, jak Kasjo kilka dni przed FAME MMA 8 oskarżył Marcina Najmana o romans z Moniką Godlewską. Po tych słowach zawodnik z Częstochowy zagotował się. Z obu stron padały bardzo wulgarne słowa, których lepiej nie cytować.

Najman miał nawet pojawić się w programie na oficjalnym “face-to-face” przed pojedynkiem, który był transmitowany na YouTubie. Niestety po oskarżeniach Kasjusza powiedział, że go nie będzie. Prowadzący, a zarazem jeden z właścicieli FAME MMA połączył się z nim telefonicznie. Najman nie chciał zbyt długo rozmawiać. Wystosował krótkie oświadczenie, w którym zapowiedział, że sprawa z pomówieniami o rzekomy romans trafi do sądu, a prawnicy mają już szykować pozew przeciwko Don Kasjo na kwotę od 50 do 100 tysięcy złotych.

Najman rozłączył się i nie chciał dalej dyskutować. Boxdel, czyli prowadzący “face-to-face” zaznaczył, że to zachowanie nie było profesjonalne i zaznaczył, że “El Testosteron” nie wywiązał się ze swojego obowiązku przed galą. – Myślę, że zachowałeś się nieprofesjonalnie, bo po to są takie programy, gdzie można wszystko wyjaśnić.

Walka Najman vs. Don Kasjo na FAME MMA 8

Podczas walki Najman vs. Don Kasjo, na której zawodnicy mieli wyjaśnić sobie cały konflikt doszło do czegoś, co nie powinno nigdy mieć miejsca. “El Testosteron” podczas walki bokserskiej na początku obalił i przewrócił Kasjusza Życińskiego, po czym zaczął uderzać go potężnymi ciosami w parterze. Do akcji wkroczył sędzia, który od razu przerwał walkę. Już wtedy wiadomo było, że coś tutaj nie pasuje. Najman wstał i zawodnicy udali się do swoich narożników. Sędzia odjął za złamanie regulaminu jeden punkt Najmanowi, po czym upomniał zawodnika. Pojedynek został wznowiony, jednak nie trwał długo. Po kilku sekundach Najman wyprowadził kopnięcie! Fani, którzy oglądali walkę byli w szoku. Sędzia wskazał, że Najman zostaje zdyskwalifikowany, a walkę wygrywa Don Kasjo. W klatce wywiązała się ogromna awantura, w której interweniowała ochrona i narożnik Najmana.

Trener Najmana wykręcił nogę Don Kasjo

Podczas interwencji ochrony, która oddzieliła zawodników w klatce pojawił się również trener Damian Herczyk i inni ludzie z narożnika Marcina Najmana. Ochroniarze, którzy pracują dla organizacji FAME MMA szybko uspokoili napiętą atmosferę i rozdzielili Najmana i Don Kasjo. W wyniku zamieszania Kasjusz leżał na ziemi i był po prostu przytrzymywany przez dwóch ochroniarzy. W pewnym momencie podbiegł do niego trener Herczyk, który z premedytacją wykręcił mu nogę. Kasjusz zaczął wyć z bólu – “Ałaaa, kur***, no poje***i, ja pie***, po ch*j mi nogę wykręcił!” Na nagraniu widzimy również, jak drugi trener Najmana wystawia pięść, tak jakby chciał uderzyć Kasjusza. Chyba kogoś tutaj poniosły emocje.

Wojtek Gola o awanturze Najman vs. Kasjo

Wojtek Gola, jeden z właścicieli FAME MMA rozmawiał z Kasjuszem Życińskim na następny dzień po całej sytuacji.

“Cieszyłem się, że Najman jest nowym nabytkiem federacji, pomimo hejtu w jakiś sposób uważałem go za sportowca, nic do niego nie miałem, dobrze nam się rozmawiało. Po tej sytuacji uważam, że nie chce mieć z nim nic wspólnego. Jako federacja bardzo się zawiedliśmy…. Teraz zastanawiam się, czy Marcin zaplanował to wcześniej i chciał zrobić Ci jakąś krzywdę, czy widział i stracił nadzieję na zwycięstwo i stwierdził, że to jedyna szansa, aby wyjść z twarzą z tego pojedynku bokserskiego i zostać zdyskwalifikowanym. To było typowe proszenie się o zakończenie pojedynku.”

Wojciech Gola o Damianie Herczyku po FAME MMA 8

Gola w rozmowie z Don Kasjo odniósł się również do zachowania trenera Damiana Herczyka, który wykręcił nogę Kasjusza. Co jest ciekawe Gola ujawnił kulisy i to co miało miejsce od razu po walce!

  • “Byłem w oktagonie w tym momencie i jak usłyszałem, że Herczyk, czyli trener Najmana powiedział do nas – rzucałeś się, to strzeliło się, czy powiedział, że je*ło, coś w tym stylu. To wiedziałem wtedy, że to było umyślnie”
  • Jeszcze wieczorem przychodził do nas cały zesrany i tłumaczył nam, wciskał zupełnie inną wersję, że było całkiem inaczej. On jest chyba nieświadomy tego, że tam było kilkanaście kamer i internet go już weryfikuje. Uważam, że to było w ciągu ostatnich ośmiu gal, najbardziej kure**e zachowanie, jakie miało miejsce. Nie spodziewałbym się tego, że taka sytuacja może mieć miejsce. To było intencjonalne wykręcenie Tobie nogi, jako federacja wyciągniemy konsekwencje prawne i mam nadzieję, że Twoja noga szybko wróci do pełnej sprawności.

Walka i awantura Marcin Najman vs. Don Kasjo

Organizacja FAME MMA wrzuciła do sieci nagranie z całego zamieszania.

Po tych wydarzeniach organizacja wydała oficjalne oświadczenie, w którym zapowiedziała konsekwencje prawne w stosunku do trenera Herczyka. Najman został wyrzucony z FAME MMA i już nigdy nie pojawi się w klatce. Oprócz tego zostanie pozbawiony wypłaty, która po części zostanie przekazana na rehabilitację nogi Kasjusza, reszta ma trafić na rozwój amatorskiego MMA w Polsce.

Źródło: Własne / FAME MMA / YouTube

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO