Poniedziałek, 27 Maja, 2024

Znamy przyczynę śmierci Diego Maradony. Prezydent Argentyny ubolewa.

fot. screenshot YouTube/ Maradona
Opublikowane 26 listopada 2020, 10:40
przez Kuba Olas
0
0
Brak komentarzy
fot. screenshot YouTube/ Maradona

Diego Maradona zmarł w środę 25.11 w swoim domu w Tigre. Prezydent Argentyny wprowadził z tego powodu trzydniową żałobę. Poznaliśmy już przyczynę śmierci Argentyńczyka.

Jak podaje CNN, przyczyną śmierci był “ostry wtórny obrzęk płuc prowadzący do zaostrzenia przewlekłej niewydolności serca”. 60-latek niedawno przechodził operację usunięcia krwiaka mózgu. O śmierci Maradony poinformowali lekarze, którzy w środę rano mieli dać mu leki.

Zobacz też: Świat żegna Diego Maradonę: Messi, Ronaldo, Pele, Boniek i inni.

Prezydent Argentyny, Alberto Fernandez, poinformował o wprowadzeniu trzydniowej żałoby narodowej, po odejściu gwiazdy futbolu. Prezydent napisał także na twitterze: “Wprowadziłeś nas wszystkich na szczyt świata. Dzięki tobie byliśmy niesamowicie szczęśliwi. Byłeś najlepszym ze wszystkich. Dziękuje Ci za twoje istnienie.”

Aleksander Čeferin – Prezydent UEFA – ogłosił, iż na meczach w całej Europie odbędzie się minuta ciszy, w hołdzie dla Diego. “Zapisze się w historii jako ktoś, kto zmienił piłkę nożną, i zachwycał kibiców młodych i starych, jego umiejętnościami.” – napisał w oświadczeniu Čeferin

W rozmowie z Robertem Błońskim z “Przeglądu Sportowego”, Zbigniew Boniek opowiedział o swoich odczuciach do autora “Boskiej Ręki”.

“Graliśmy kiedyś z Juventusem przeciwko jego Napoli. W pierwszych minutach dostał kilka kopniaków. Był faulowany, wstawał i kiwał nas dalej. Spojrzeliśmy po sobie i zrozumieliśmy się bez słów: ten mały Argentyńczyk jest za dobry, po prostu nie wypada go kopać. Czuję ogromny smutek i żal, że odszedł.” – mówi Boniek.

“Prowadziłem swoje życia w zupełnie innym stylu, ale znaliśmy się dobrze z boiska. Graliśmy razem i przeciwko sobie, spotykaliśmy w telewizyjnym studio… Uśmiech nie schodził nam z twarzy.” – opowiada Prezes PZPN.

Zobacz jak Diego Maradona rozpętał zamieszki podczas meczu Barcelony. Piłkarz wywoływał sporo kontrowersji. (VIDEO)

źródło: “CNN”

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments