Sobota, 13 Kwietnia, 2024

‘Chuligan’ z Radomia typuje zwycięzcę turnieju GROMDA . ‘Wolałbym, żeby wygrał to…’ (VIDEO)

GROMDA / MMARocks screenshot
Opublikowane 27 listopada 2020, 15:42
przez Przemek Krautz
0
0
3 komentarze
GROMDA / MMARocks screenshot
fot. GROMDA / MMARocks screenshot

GROMDA to turniej walk na gołe pięści, który podbił Polski rynek i pokazał jak na prawdę powinno wyglądać wydarzenie i cała otoczka wokół niego. Projekt stworzony m.in. przez Mateusza Borka i Mariusza Grabowskiego cieszy się ogromnym uznaniem, a już po pierwszej edycji było wiadome, że jest to strzał w dziesiątkę.

Ring bokserski w GROMDZIE

Areną, gdzie rywalizują zawodnicy jest zmodyfikowany ring bokserki o wymiarach 4 x 4 metry. Takie rozwiązanie zapewnia spektakularne wymiany ciosów i potężne nokauty. W GROMDZIE nie ma kategorii wagowych, a walka trwa 4 rundy po 2 minuty. Jeśli walka nie zakończy się po 4 rundach to rozpoczyna się piąta runda, bez limitu czasowego.

W GROMDZIE są jasne zasady! Walka może zakończyć się jedynie nokautem, technicznym nokautem, dyskwalifikacją lub poddaniem.

Nagrody w turnieju GROMDA

Wiele osób myślało, że wynagrodzenie w GROMDZIE dostaje tylko zwycięzca turnieju. Rozwiewamy wszystkie wątpliwości.

  • Za każdą wygraną walkę podczas turnieju zawodnik dostaje 2 tysiące złotych.
  • Najlepsza walka wynagradzana jest premią w wysokości 10 tysięcy złotych.
  • Dla finalistów turnieju organizatorzy przygotowali 20 tysięcy złotych.
  • W wielkim finale, gdzie dojdzie do walki pomiędzy triumfatorem pierwszej, jak i drugiej edycji zwycięzca dostanie nagrodę główną w wysokości 100 tysięcy złotych.

Finalista GROMDA 1

Na pierwszej edycji gali GROMDA po serii efektownych nokautów wygrał faworyt Artura Szpilki – Krystian „Tyson” Kuźma. Tyson z Torunia jak sam przyznaje w swojej karierze w boksie amatorskim stoczył około 30 walk bokserskich z czego tylko 5 przegrał. W rozmowie z Andrzejem Kostyrą zaznaczył, że są to walki, które stoczył głównie w Polsce ale zdarzyło mu się walczyć również w Niemczech, czy też Anglii.

Co ciekawe wujek „Tysona” – Mirosław Kuźma to bokser, który zdobył nawet mistrzostwo Polski! Jak zaznaczył Andrzej Kostyra – „miał on bardzo mocny, nokautujący prawy sierpowy, Ty też tym prawym sierpowym nokautujesz.” Tyson odpowiedział – „No to chyba poszło rodzinnie. Mamy coś po sobie ale tak jak mówię nie znamy się. Z całym szacunkiem oczywiście. Nie widziałem jego walk”.

Finalista GROMDA 2

Gdy tylko organizatorzy podali informację, że w drugiej edycji GROMDY weźmie udział Dawid “Maximus” Żółtaszek od razu opinia ekspertów była jednoznaczna – zawalczy w finale z Tysonem. Wielu, którzy obstawiali zwycięstwo “Maximusa” musiało być bardzo niezadowolonych, ponieważ na jego drodze stanął dwukrotny mistrz świata kickboxingu – Mateusz Kubiszyn.

W walce finałowej z Maximusem Kubiszyn tak naruszył swojego rywala, że sędzia musiał przerwać i tym samym byliśmy świadkami wielkiej sensacji. Teraz Kubiszyn powalczy o 100 tysięcy złotych z Tysonem z Torunia.

“Chuligan” z Radomia typuje zwycięzcę

Na drugiej edycji wystąpił Artur “Chuligan” Tomala, który przegrał z Mateuszem “Don Diego” Kubiszynem. “Chuligan” zaprezentował się na prawdę z dobrej strony, odpalając potężne ciosy, po których “Don Diego” padł na ziemię. Kubiszyn nie czekał długo i wyprowadził solidną kontrę, po której Tomala upadł na ziemię. W drugiej odsłonie podczas szybkiej wymiany ciosów “Don Diego” trafił potężnym ciosem “Chuligana”, który zaliczył nokaut. Po walce okazało się, że zawodnik złamał śródręcze w wyniku czego ręka trafiła do gipsu na osiem tygodni.

„Mam dla kogo wygrywać. Gratuluje Don Diego, bo jebni**e ma dobre. Chciałem pokazać, że można. W ringu masz swoją jazdę. Jak my to mówimy z przyjaciółmi z Radomia i Legii – do końca. Jazda jest, po prostu nie dało rady. To nie jest ulica, że musimy się szarpać do nieprzytomności….” – mówił po walce Tomala.

Przed GROMDĄ 3 zawodnik rozmawiał z dziennikarzem portalu MMARocks.pl

Tomala został zapytany oto, kogo typuje jako zwycięzcę walki Tyson vs. Don Diego.

  • ‘Powiem Ci tak, chciałbym żeby wygrał to Tyson. Chłopak jak ja, z ulicy – tak bym to ujął. Wolałbym żeby to wygrał chłopak bez historii zawodowej i zawodowego zaplecza. Widziałem, ze przychodzą chłopaki z różnych środowisk i chcieliby się pokazać. Zawodowcy też muszą być ale ogółem chciałbym, aby to wygrał Tyson, ktoś z chuliganki.‘ – powiedział “Chuligan” w rozmowie z MMARocks

GDZIE OGLĄDAĆ GROMDĘ? Gala odbędzie się już 11 grudnia. Cena dostępu PPV będzie wynosiła 19,99 zł. Dołącz do naszej grupy tutaj, aby być na bieżąco z wszystkimi informacji i aby uzyskać jak najszybszy dostęp.

Źródło: GROMDA / MMARocks

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments