Czwartek, 18 Lipca, 2024

Wielki powrót Andrzeja Gołoty? Jest chętny na walkę z Mike’em Tysonem!

Opublikowane 30 listopada 2020, 11:35
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy
fot. Screenshot YouTube @WRinguzNajmanem / @RTSport

Walka na, którą czekał z wypiekami cały bokserski świat za nami. Wielcy mistrzowie Mike Tyson i Roy Jones Jr sprawdzili się między linami w walce „pokazowej” na gali w Los Angeles. Pojedynek śledził Andrzej Gołota, który w rozmowie ze sport.pl ocenił jak wyglądało według niego starcie i co ciekawe przyznał, że mógłby zawalczyć z Tysonem!

Walka Tysona z Jonesem Jr. zakończyła się remisem, tak jak było to uzgodnione w kontrakcie. Pojedynek trwał osiem rund, każda po dwie minuty. Według ekspertów lepiej zaprezentował się Mike Tyson, który w ringu wyglądał imponująco.

Kiedy Roy Jones Jr po zakończonym pojedynku został zapytany o to, czy obawiał się starcia z Bestią, Tyson rozbawił wszystkich odpowiadając za niego – Dlaczego nikt nie martwi się o mój tyłek? On walczył 2 lata temu, ja nie walczyłem 15/16 lat. Nie jestem gigantem, jestem początkującym.

Andrzej Gołota o walce Tyson – Roy Jones Jr.

Gołota ocenił walkę dwóch legend. Według Polaka zdecydowanie lepiej zaprezentował się Tyson.

Tempo nie było nawet takie najgorsze, powiem ci szczerze. Ale prawie nie było ciosów. Bo to była exhibition, a nie walka. Tyson wyglądał lepiej. Jones był lżejszy o 10 funtów, a to Tyson poruszał się szybciej –  powiedział Gołota dla sport.pl

Gołota chętny na walkę z Tysonem?

Gołota w rozmowie ze sport.pl zdradził, że mógłby wyjść do walki z Tysonem. Co ciekawe niedawno mieliśmy rocznicę walki Tyson – Gołota, do której doszło 20 października 2000 roku w Detroit.

Wyczekiwana i zapowiadana walka jako krwawa ringowa wojna miała finał jakiego kompletnie nikt się nie spodziewał. Po walce w szpitalu okazało się, że po faulach Tysona u Gołoty lekarze stwierdzili wstrząs mózgu, pękniętą szczękę i naderwany kręg w odcinku szyjnym kręgosłupa. Niedługo później u Mike’a Tysona wykryto, że podczas walki był pod wpływem marihuany i pojedynek został uznany jako nieodbyty, nieważny – No Contest.

Przeczytaj również: Ringowa wojna Gołota – Mike Tyson, 2000 rok [WIDEO]

Co powiedział Gołota na temat potencjalnej walki?

 Naprawdę mógłbym wyjść do walki z Tysonem. Nie ma problemu. Tylko musiałbym dwa miesiące potrenować. A nie wiem, czy bym wytrzymał taki trening. To jest pytanie. Ale jestem zdrowy – zdradził Gołota.

Zobacz: Ile zarobił Mike Tyson i Roy Jones Jr. za pokazową walkę? Ogromne pieniądze!

Źródło: Sport.pl

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments