Piłkarze i kibice rzucili się na sędziego po przegranym meczu. Desperacka ucieczka. [WIDEO]

0

Do szokujących scen i awantury na murawie doszło w meczu pomiędzy drużynami Neftchi Ferganą i Turonem Yaypanem w Uzbekistanie, w lidze Pro League.

Drużyna Tauron Yaypan wygrała 1:0 dzięki bramce, która została strzelona w 81 minucie spotkania. Tym zwycięstwem goście wyprzedzili drużynę Neftchi Fergana w tabeli wskakując na pierwszą pozycję i zdobywając awans.

Wynik i przegrana wywołała ogromną wściekłość u piłkarzy Neftchi Fergana, jak i kibiców którzy byli obecni na trybunach. Na murawie wybuchła ogromna awantura, a piłkarze zaczęli konfrontować się z sędziami.

Jeden z zawodników wykonał wysokie kopnięcie, niczym zawodnik w klatce podczas walki MMA. Według raportu piłkarzem, który kopnął sędziego był Shavkat Nasibullayev. Następnie sędzia kontynuował desperacką ucieczkę, ścigany przez wściekłych graczy i fanów.

Funkcjonariusze policji próbowali przywrócić spokój podczas meczu, który miał miejsce we wtorek (01.12.2020) w Ferganie, a komisja piłkarska ma przeprowadzić śledztwo w tej sprawie.

„Widział to cały Uzbekistan, cała społeczność piłkarska. Wszyscy wiedzą, że mecz był decydujący o wejściu do Superligi…” – powiedział rzecznik uzbeckiej PFL Sherzod Radjabov.

„Kibice Neftchi po meczu nie mogli powstrzymać emocji i wybiegli na boisko. Będzie dochodzenie w sprawie nacisku i użycia siły wobec sędziów… Uczestnicy zdarzenia, kimkolwiek by to nie było, zostaną ukarani” – obiecał.

Źródło: rt.com

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments