Wtorek, 16 Kwietnia, 2024

Holyfield przyjął wyzwanie Tysona! – ‘Żadnych więcej wymówek. To walka, która musi się odbyć.’

Fot. Evander Holyfield / Mike Tyson
Opublikowane 2 grudnia 2020, 14:04
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy
Fot. Evander Holyfield / Mike Tyson
Fot. Evander Holyfield / Mike Tyson

Mike Tyson w miniony weekend po 16 latach powrócił na bokserski ring i stoczył pokazową walkę, a jego rywalem był inny legendarny pięściarz Roy Jones Jr.

Wygląda na to, że zobaczymy trzeci pojedynków dwóch wielkich legend boksu. W ostatni weekend Mike Tyson powrócił na ring po 16 latach. Jego rywalem był Roy Jones Jr. 

Bestia zaprezentował świetną jak na 54-lata formę, jednak jego przeciwnik całe starcie próbował klinczować. Pojedynek zakończył się zapowiedzianym wcześniej remisem, a po walce Tyson powiedział, że nie jest “gigantem”, tylko początkującym bokserem. 

Mike Tyson oświadczył, że w następnym starciu chciałby zmierzyć się z po raz trzeci z Evanderem Holyfieldem – ‚Może Evander powinien sam ze mną porozmawiać, bo za każdym razem, kiedy moi partnerzy rozmawiają z jego partnerami biznesowymi, nie kończy się to za dobrze’

Zawodnicy pierwszy raz walczyli w listopadzie 1996 roku. Holyfield w 11 rundzie znokautował Tysona i odebrał jego pas WBA.

Rewanż miał miejsce 7 miesięcy później. Stawką ponownie był pas WBA. Tym razem starcie trwało tylko trzy rundy. Mike Tyson został zdyskwalifikowany po tym, jak ogryzł rywalowi kawałek ucha.

“Żadnych więcej wymówek. To walka, która musi się odbyć. W sobotę powiedziałeś, że jesteś gotowy, żeby ze mną walczyć, więc podpisz kontrakt i wejdź do ringu. Świat czeka i wszystko teraz zależy od ciebie” – powiedział cytowany przez boxingscene.com

“Roy Jones był dobrym lokalnym rywalem dla Mike’a. Walka ze mną będzie wydarzeniem globalnym i jedyny pojedynek, jaki każdy chce zobaczyć, to ten pomiędzy nami” – dodał. 

Źródło: boxingscene.com

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments