Wtorek, 16 Kwietnia, 2024

Ile zarobiło FAME MMA za ostatnią galę? Padł nowy rekord, jeśli chodzi o sprzedaż PPV.

fot. Właściciele federacji FAME MMA / Wojciech Gola Instagram
Opublikowane 2 grudnia 2020, 07:52
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy
fot. Właściciele federacji FAME MMA / Wojciech Gola Instagram
fot. Właściciele federacji FAME MMA / Wojciech Gola Instagram

Ostatnia gala FAME MMA 8 wywołała wiele zamieszania w internecie. Na karcie walk zobaczyliśmy aż 10 pojedynków, jednak to pojedynek Marcina “El Testosterona” Najmana z Kasjuszem “Don Kasjo” Życińskim wywołał nie małe poruszenie, a finalnie wielki skandal.

Już od jakiegoś czasu mówiono o tym, że organizacja FAME MMA płaci prawdopodobnie najwięcej pieniędzy swoim zawodnikom ze wszystkich federacji, które działają w Polsce. Nic dziwnego, ponieważ celebryci, influancerzy generują gigantyczne zasięgi co przenosi się na sprzedaż płatnych transmisji. Oprócz konfliktów, które przynoszą zainteresowanie eventem, każdy z zawodników ma swoje grono fanów. Wszystko to przekłada się na zysk.

Gala FAME MMA 8 przyniosła prawdopodobnie największe zyski w historii federacji i nowy rekord sprzedaży PPV. Ostatnio jeden z właścicieli, Krzysztof Rozpara zdradził, że padł nowy rekord, jeśli chodzi o płatne subskrypcje pay-per-view.

Dziennikarz Andrzej Kostyra na swoim kanale YouTube odpowiedział na pytania fanów w formie Q&A.

Jeden z użytkowników zapytał – “Krzysztof Rozpara powiedział, ze padł ostatnio rekord sprzedaży PPV. Ma Pan dane ile wynosi ten rekord?”

Kostyra zaznaczył, że nie ma oficjalnych danych, jednak rozmawiał z ludźmi, którzy są bardzo dobrze poinformowani. Liczby mogą zaskoczyć.

Dziennikarz odpowiedział – “Danych oficjalnych nie mam, nikt tego nie zdradza. Rozmawiałem z ludźmi z FAME MMA i mówili, że dużo ponad oczekiwania. Nieoficjalnie dowiedziałem się z tak zwanych źródeł bliskich i dobrze poinformowanych, że jest to około pół miliona sprzedanych PPV – to jest bardzo dobry wynik”

Jeśli źródła Andrzeja Kostyry nie kłamią to ze sprzedanych transmisji pay-per-view, a mówimy tutaj o liczbie 500 tysięcy płatnych subskrypcji organizacja FAME MMA za ostatnią galę mogła zarobić ponad 10 milionów złotych. Najtańsza opcja dostępu wynosiła 19,99 zł, a najdroższa z dodatkowymi materiałami zza kulis i nie tylko – 30,75 zł. Oczywiście nie jest to czysty zarobek, ponieważ trzeba odliczyć koszty produkcji całej gali, czy też wypłaty dla zawodników, a jak wiemy – nie są one małe.

Zobacz również: Zarobki zawodników FAME MMA. Kto zarobił do tej pory najwięcej?

Źródło: Andrzej Kostyra / KOstyra SE

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO