Wtorek, 27 Lutego, 2024

Wielki sukces walki Mike Tyson – Roy Jones Jr! Wiemy ile osób wykupiło dostęp do transmisji PPV.

Opublikowane 2 grudnia 2020, 11:06
przez Przemek Krautz
0
0
Jeden komentarz
fot. Mike Tyson
fot. Mike Tyson

Według informacji amerykańskiego dziennikarza sportowego Dana Rafaela, walka dwóch legend – Mike’a Tysona i Roy Jonesa Jr., która w USA była transmitowana tylko i wyłącznie w systemie PPV wygenerowała rekordową sprzedaż.

Tyson i Jones spotkali się w zeszłą sobotę w walce wieczoru głośnej karty bokserskiej, w której udział wzięli również Jake Paul i Nate Robinson. Paul potężnie znokautował Robinsona. Wideo z tej sytuacji znajdziecie tutaj.

54-letni Tyson i 51-letni Jones Jr. walczyli osiem rund, każda z nich trwała dwie minuty. Pojedynek zakończył się remisem, jednak nie było to nic dziwnego, ponieważ już wcześniej organizatorzy zapowiadali, że w tej walce nie będzie zwycięzcy.

Na karcie walk mogliśmy oglądać również Badou Jacka, a także występy muzyczne takich artystów jak French Montana, czy Lil Wayne.

Przeczytaj również: Mike Tyson przyznał, że był zjarany podczas walki z Roy Jonesem Jr. – ‚Nigdy nie przestanę’

Według Rafaela, wyniki sprzedaży pay-per-view Tyson vs. Jones Jr. są bardzo wysokie. Dostęp do transmisji, która kosztowała 49,99$ wykupiło 1,2 miliona osób. Uważa się, że jest to najlepiej sprzedana gala w ostatnim czasie, a wynik może być znacznie większy. Liczby 1,2 miliona uwzględniają statystyki tylko i wyłącznie w Stanach Zjednoczonych, a przecież walkę oglądał cały świat! Dziennikarz porównuje, że dostęp do walki Tyson Fury vs. Deontay Wilder wykupiło 850 tysięcy osób.

Dziennikarz zaznaczył również, że rekordowe liczby to efekt pandemii. Cena, która wynosiła 50$ wcale nie była wygórowana, ponieważ inne wydarzenia bokserskie w systemie PPV kosztują 80$. Kolejnym czynnikiem był wielki powrót legendy – Mike’a Tysona.

Zobacz również: Mike Tyson vs Roy Jones Jr – Relacja, wideo, wynik walki [WIDEO]

Ogromne pieniądze zarobił również Tyson i Jones Jr., którzy zgarnęli odpowiednio 10 milionów dolarów i 3 miliony dolarów. Bardzo prawdopodobne, że zawodnicy otrzymają dodatkowe bonusy po informacji, że gala wypadła lepiej niż oczekiwano. Jake Paul, który jest YouTuberem i aktorem przyznał, że po efektownym nokaucie już teraz dostał bonus w postaci dodatkowych pieniędzy. Nie wiemy jednak o jaką kwotę chodzi.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Ile zarobiło FAME MMA za ostatnią galę? Padł nowy rekord, jeśli chodzi o sprzedaż PPV.

Źródło: BJPenn.com

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments