Czwartek, 25 Kwietnia, 2024

Jamie Vardy rozprawił się z chorągiewką po strzeleniu gola w ostatnich minutach meczu. [WIDEO]

Opublikowane 7 grudnia 2020, 13:43
przez Przemek Krautz
0
0
Screenshot YouTube /  Sheffield United

We wczorajszym meczu Premier League, w którym drużyna Leicester City podejmowała Sheffield Utd na wyjeździe nie brakowało emocji do ostatniej minuty spotkania. W 90. minucie Jamie Vardy strzelił gola dającego prowadzenie drużynie Leicester. Tym samym goście wygrali spotkanie 1:2 zdobywając upragnione trzy punkty. Jamie Vardy został skrytykowany po meczu za świętowanie bramki.

Były napastnik reprezentacji Anglii wślizgiem wpadł w chorągiewkę, na której zawieszona była tęczowa flaga. Sytuacja wydarzyła się w 91. minucie spotkania. Sędzia za to zachowanie ukarał piłkarza żółtą kartką. Media, jak i niektórzy kibice doszukują się homofobicznego zachowania Vardy’ego.

Fani Leicester bronią piłkarza i mówią o ogromnych emocjach jakie towarzyszyły mu w bramce zdobytej w samej końcówce spotkania. Dodatkowym aspektem może być fakt, że Sheffield jest rodzinnym miastem piłkarza, a w mieście mamy dwa kluby. Vardy jest kibicem Wednesday, nie dziwi więc fakt z radości po wygranej z Sheffield United.

Do sytuacji jak na razie nie odniósł się piłkarz, ani Premier League. Odpowiedź jest jednak kwestią czasu.

Źródło: rt.com