Polak zastąpi Krzysztofa Głowackiego! Niepokonany pięściarz zawalczy o pas WBO!

2
Fot. Nikodem Jeżewski, Facebook
Fot. Nikodem Jeżewski, Facebook
Fot. Nikodem Jeżewski, Facebook

Początkowo na gali w Londynie 12 grudnia miał zawalczyć Krzysztof Głowacki. Niestety pięściarz przeszedł test na Covid-19 i otrzymał wynik pozytywny.

– Niestety dopadło mnie i to w najgorszym momencie😔 Dzisiejszy test na COVID-19 wykluczył mnie z walki😫 Czekam na dalszy rozwój sytuacji, życzę Wam zdrowia, uważajcie na siebie💚 – pisał na social mediach Głowacki.

Jak sam przyznał, jest to dla niego sportowa tragedia. Co więcej, zawodnik, który wcześniej wątpił w istnienie koronawirusa, po zachorowaniu przyznał, że nigdy nie czuł się tak źle i zaczął przed nim ostrzegać.

Taka sytuacja sprawiła, że przed życiową szansą stanie inny polski pięściarz, który dotychczas pozostaje niepokonany. Nikodem Jeżewski z zawodowym rekordem 16-0-1 zmierzy się z Lawrencem Okolie, który zwyciężył wszystkie 14 walk, w tym 11 przed czasem.

Dziennikarz Mateusz Borek dodał, że w stawce może znaleźć się pas Mistrza Świata WBO, pas WBO Interim lub pas regionalny WBO.

Jednym z kandydatów do walki z Okolie był inny polski pięściarz – Michał Cieślak, który w miniony weekend na Polsat Boxing Night 9 pokonał Taylora Mabikę. Mówiło się, że po zwycięstwie to właśnie on wystąpi na gali w Londynie.

Źródło: Twitter

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj