Sobota, 13 Kwietnia, 2024

Diego Maradona na banknotach? Polityk chce upamiętnić legendarnego piłkarza

Fot. Diego Maradona, YouTube
Opublikowane 8 grudnia 2020, 13:49
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy

Diego Armando Maradona to jeden z najlepszych zawodników w historii piłki nożnej. Legendarny sportowiec zmarł 25 listopada w wieku 60 lat.

Przyczyną śmierci Argentyńczyka był „ostry wtórny obrzęk płuc prowadzący do zaostrzenia przewlekłej niewydolności serca”. 60-latek niedawno przechodził operację usunięcia krwiaka mózgu. O śmierci Maradony poinformowali lekarze, którzy w środę rano mieli podawać mu leki.

Po tragicznych wydarzeniach zarówno w Argentynie, jak i w Neapolu ogłoszono żałobę. Aby uczcić pamięć piłkarza, stadion klubu SSC Napoli zmienił swoją nazwę na Stadio Diego Armando Maradona. Argentyńczyk dla włoskiego klubu grał w latach 84-91 i zdobył m.in. dwukrotnie mistrzostwo Włoch czy też Puchar UEFA.

Ciekawy pomysł pojawił się także w argentyńskim parlamencie. Senator Norma Durango przedstawił projekt, którego celem jest wprowadzenie wizerunku piłkarza na banknocie 1000 pesos. Jest to najwyższy nominał w kraju.

Na jednej stronie banknotu ma znajdować się twarz Maradony, a na drugiej “Ręka Boga“, czyli jedna z najsłynniejszych i najbardziej kontrowersyjnych bramek w historii – na Mistrzostwach Świata w 1986 roku Diego w ćwierćfinale zdobył gola po uderzeniu piłki ręką.

Źródło: ESPN

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments