Wtorek, 16 Kwietnia, 2024

Nikodem Jeżewski nie zawalczy o pas! Jest poza rankingiem WBO!

Fot. Nikodem Jeżewski, Facebook
Opublikowane 9 grudnia 2020, 11:39
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy

12 grudnia na gali w Londynie Nikodem Jeżewski (19-0-1, 9 KO) stanie do walki z Lawrencem Okolie (14-0, 11 KO). Początkowo z Brytyjczykiem miał walczyć Krzysztof Głowacki (31-2, 19 KO), jednak pięściarz zaraził się koronawirusem.

Na jego miejsce potrzebne było zastępstwo. W gronie kandydatów znalazł się Jeżewski i Michał Cieślak, który za pojedynek miał zażądać kwoty 7 razy większej niż Głowacki, w związku z czym nie poleciał do Londynu. Zapowiedział jednak, że o pas zawalczy w przyszłości na własnych warunkach.

Okazję chciał wykorzystać natomiast Jeżewski, który już znajduje się w stolicy Wielkiej Brytanii. Stawką pojedynku miał być mistrzowski pas WBO, jednak federacja w nocy zaktualizowała ranking i w kategorii junior ciężkiej zabrakło miejsca dla polskiego boksera.

Jak podaje portal ‘ringpolska.pl’, jeśli pięściarz chciałby walczyć o pas, musiałby znaleźć się w top 15, w związku z czym w stawce nie będzie tytułu. Jeśli Polak chce zdobyć mistrzostwo, będzie musiał wygrać dwie walki.

Zwycięzca pojedynku Jeżewski – Okolie ma otrzymać prawo do starcia z Krzysztofem Głowackim, a wtedy na pewno stawką będzie pas. Takie starcie ma odbyć się w ciągu 180 dni od gali w Londynie.

Źródło: ringpolska.pl

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments