Wtorek, 16 Lipca, 2024

Weteran UFC w KSW? Jeden z włodarzy zabrał głos w sprawie Yoela Romero

Fot. Yoel Romero, Instagram
Opublikowane 11 grudnia 2020, 07:31
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy

W minionym tygodniu media obiegła informacja o zwolnieniu Yoel Romero z UFC. Jak zapowiedział Dana White, jest to początek wielkich zwolnień. Prezydent organizacji przewiduje, że z UFC pożegna się około 60 zawodników.

Kubański fighter Yoel Romero walczy w MMA od 2009 roku. Weteran w swojej karierze stoczył 18 pojedynków i wygrał 13 razy, w tym 11 przez nokaut.

Zawodnik zadebiutował w UFC w 2013 roku i do 2017 roku zaliczył serię 8 zwycięstw. Jeszcze niedawno walczył w pojedynkach, których stawką były mistrzowskie pasy. Niestety nigdy nie wygrał tytułu.

Jego zwolnienie było niespodziewane, gdyż z UFC łączył go kontrakt, który zapewniał mu 3 kolejne starcia. Dana White wspomniał natomiast, że Romero ma już 43 lata, a na dodatek przegrał 3 z ostatnich 4 pojedynków, dodał także, że w organizacji jest po prostu zbyt wielu zawodników.

W ciągu kilku dni od chwili, kiedy media obiegła informacja o zwolnieniu Romero, UFC zakończyło współpracę także z innymi fighterami i fighterkami.

Jak przekazał Ariel Helwani, zatrudnieniem Romero nie są zainteresowane duże organizacje Bellator czy PFL. Dziennikarz wspomniał także o miejscach, w których były zawodnik UFC mógłby znaleźć pracę. Wśród nich wymienił RIZIN FF, ONE Championship oraz KSW!

W końcu doczekaliśmy się odpowiedzi z polskiej organizacji. Jeden z włodarzy – Martin Lewandowski wyraził zainteresowanie, podobnie jak w przypadku Andersona Silvy, który również niedawno został zwolniony z UFC.

Tak, masz rację Ariel Helwani. Yoel Romero w KSW brzmi interesująco.‘ – odpowiedział na słowa kanadyjskiego dziennikarza.

Źródło: Twitter

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO