Czwartek, 18 Kwietnia, 2024

KSW myśli o zatrudnieniu Andersona Silvy. Wiemy, z kim stoczyłyby pierwsze starcie

Opublikowane 17 grudnia 2020, 09:35
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy

Anderson Silva to legenda MMA i jeden z najlepszych zawodników w historii tego sportu. W ubiegłym miesiącu fighter został zwolniony z amerykańskiej organizacji. Dotychczas nie znalazł jeszcze nowego pracodawcy, w przeciwieństwie do Yoela Romero, który w niecałe 2 tygodnie od zwolnienia, podpisał umowę z Bellatorem.

Anderson Silva (34-11) ma obecnie 45 lat. Brazylijczyk był mistrzem takich organizacji jak Shooto, Cage Rage, czy UFC. W największej organizacji MMA na świecie walczył od 2006 roku, Pająk wywalczył pas wagi średniej już w drugim starciu i nie stracił go przez kolejne 12 pojedynków.

Niestety lata świetności ma za sobą. Od 2013 roku na 9 pojedynków wygrał tylko jedno starcie. Ostatni raz walczył 31 października z Uriah Hallem. Kilka tygodni później został zwolniony z UFC.

Martin Lewandowski już jakiś czas temu zdradził, że organizacja być może jest zainteresowana zatrudnieniem Silvy. Napisał wtedy na social mediach – Legenda MMA Anderson „The Spider” Silva jest wolnym strzelcem. Pająk walczył już w takich organizacjach jak: Mecca, Shooto, Pride, Cage Rage, Rumble i UFC. Wielokrotnie szokował świat swoim nieszablonowym stylem walki i spektakularnymi nokautami. Gdybyście mogli, to z kim w KSW zestawilibyście Silvę?

Tym razem to Maciej Kawulski w rozmowie z portalem sport.pl zabrał głos i zdradził, jakiego rywala na pierwszą walkę dostałby Anderson Silva – Nie jestem miłośnikiem zatrudniania weteranów z innych organizacji. Jednak Anderson Silva to wyjątkowa postać. Myślę, że akurat starcie legendarnego Brazylijczyka z legendą KSW – Mamedem Khalidovem byłoby niezwykle ciekawe.

Źródło: sport.pl

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO