Szpilka zawalczy o mistrzostwo? Może mieć ‚najkrótszą drogę do pasa WBC’

0
Szpilka zawalczy o mistrzostwo? Może mieć 'najkrótszą drogę do pasa WBC
Fot. Artur Szpilka, Twitter

Artur Szpilka to zawodnik, który ma na swoim koncie 28 zawodowych walk. Pięściarz wygrał 24 pojedynki. Miał nawet okazję walczyć o pas, jednak został pokonany przez Deontay Wildera.

Pięściarz ostatni raz walczył w marcu z Serhijem Radczenką, którego pokonał po kontrowersyjnej decyzji sędziów. W kolejnym pojedynku miał ponownie zmierzyć się z Ukraińcem lub stanąć do walki z Łukaszem Różańskim

W rozmowie z Polsat Sport Szpilka wyznał, że niedawno wrócił do treningów po wyleczeniu kontuzji, a do kolejnej walki wyjdzie być może w marcu 2021 roku. Pięściarz ma jednak szansę wrócić już w lutym, a na dodatek zawalczyć o pas!

Dziennikarz Przemysław Garczarczyk na swoim Twitterze poinformował, że obowiązkowy pretendent do pasa WBC w kategorii cruiser Aleksiej Papin, jest zainteresowany starciem z Polakiem.

Dużo zależy od samego Artura Szpilki, który obecnie waży 110 kg, więc musiałby zrzucić 20 kilogramów, gdyż limit w tej kategorii to 90,7 kg.

Na wiadomość dziennikarza Szpilka odpowiedział – ‚W tej nowej wadze jak najbardziej za ja wazę 110 kg i muszę zrobić wagę do nowej kategorii a do CV to napewno nie robie 👊🏻

Źródło: Twitter

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments