Czwartek, 28 Marca, 2024

Cezary Kęsik przegrywa. Abus Magomedov pokonuje Polaka w drugiej rundzie na KSW 57.

Cezary Kęsik nieprzytomny. Abus Magomedov pokonuje Polaka w drugiej rundzie na KSW 57.
KSW
Opublikowane 19 grudnia 2020, 21:43
przez Przemek Krautz
0
0

KSW 57 to ostatnia w tym roku gala największej polskiej organizacji MMA. Na kilka dni przed świętami dostaliśmy prezent w postaci świetnego wydarzenia sportowego. KSW 57 to 8 pojedynków, w tym 3 starcia o mistrzowskie pasy w wadze ciężkiej, lekkiej i koguciej.

Cezary Kęsik to 30-letni zawodnik, który w zawodowej karierze nie przegrał żadnego pojedynku. Lubelski Czołg zwyciężył 12 starć, w tym aż 11 przed czasem. Po ponad rocznej przerwie powróci do KSW. Po ostatniej gali nr 51, stoczył dwa pojedynki dla organizacji TFL, gdzie obronił swój mistrzowski pas w wadze średniej.

Rywalem Polaka będzie Abus Magomedov, jeden z najbardziej wyczekiwanych debiutantów w ostatnich miesiącach. Reprezentant UFD Gym na KSW pojawi się po raz pierwszy, ale ma już na koncie 28 walk, 23 zwycięstwa z tego 18 wygranych przed czasem, jedynie trzy porażki i jeden remis.

RELACJA

To może być szybka walka! Kęsik vs. Magomedov. Imponujący zasięg Magomedova, Polak stara się trafiać w korpus. Rosjanin bardziej rozluźniony w tym pojedynku, ma przewagę w dystansie. Została minuta do końca walki, Polak sprowadza walkę do parteru, jednak Magomedov szybko wstaje. Pierwsza runda bez wątpienia dla zawodnika z Dusseldorfu.

Kęsik próbuje trafić, jednak jego rywal jest nieuchwytny. Po minucie i 53 sekundach Abus poddaje Polaka.

Karta walk KSW 57

Walka o pas kategorii ciężkiej | KSW Heavyweight Championship Bout

120,2 kg/265 lb: Phil de Fries (18-6, 2 KO, 12 Sub) vs Michał Kita (20-11-1, 12 KO, 5 Sub)

Walka o pas kategorii lekkiej | KSW Lightweight Championship Bout

70,3 kg/155 lb: Roman Szymański (13-5, 2 KO, 3 Sub) vs Marian Ziółkowski (21-8-1, 5 KO, 12 Sub)

70,3 kg/155 lb: Artur Sowiński (21-11, 8 KO, 7 Sub) vs Borys Mańkowski (21-8-1, 3 KO, 8 Sub)

Walka o pas kategorii koguciej | KSW Bantamweight Championship Bout

61,2 kg/135 lb: Antun Račić (24-8-1, 13 Sub) vs Bruno Augusto dos Santos (9-1, 1 KO, 5 Sub)

83,9 kg/185 lb: Cezary Kęsik (12-0, 9 KO, 2 Sub) vs Abus Magomedov (23-4-1, 13 KO, 5 Sub)

83,9 kg/185 lb: Tomasz Drwal (22-5-1, 14 KO, 5 Sub) vs Patrik Kincl (22-9, 10 KO, 6 Sub)

80 kg/176 lb: Kacper Koziorzębski (7-2, 4 KO) vs Marcin Krakowiak (9-3, 4 KO, 5 Sub)

77,1 kg/170 lb: Albert Odzimkowski (11-4, 3 KO, 7 Sub) vs Christian Eckerlin (12-5, 5 KO, 6 Sub)