Błachowicz o tym, ile zarobił w swojej karierze – ‚Już przed tą walką nie musiałem nic robić…’

1
Fot. Jan Błachowicz, Instagram

Jan Błachowicz to mistrz największej organizacji MMA na świecie, który swój tytuł wywalczył na gali UFC 253. W starciu z Dominickiem Reyesem, znokautował rywala w drugiej rundzie, czym zapisał się na kartach historii.

Polak w swojej karierze stoczył 35 pojedynków, z czego zwyciężył 27 razy. Zawodnik 18 pojedynków stoczył w KSW, 2 w innych organizacjach oraz 15 w UFC, gdzie bez wątpienia zarabia największe pieniądze.

Według telewizji Polsat Jan Błachowicz za najważniejszą walkę w życiu zarobił 110 tys. dolarów, dodatkowo drugie tyle za zwycięstwo oraz oczywiście od UFC zgarnął bonus w wysokości 50 tys. dolarów za występ wieczoru. To daje zawrotną sumę 270 tys. dolarów, w przeliczeniu na złotówki, w chwili kiedy zwyciężył starcie, kwota ta wyniosła około 1 miliona i 50 tysięcy złotych. Do tego jeszcze dojdzie procent udziału ze sprzedaży PPV.

W rozmowie z Polskie Radio Trójka, w trakcie audycji „Sport pod Księżycem” Jan Błachowicz zdradził, że jeszcze przed starciem z Reyesem, zarobił w swojej karierze tyle, iż starczyłoby mu do końca życia – Ja już przed tą walką nie musiałem nic robić do końca życia.

Cieszyński Książę wspomniał również, że nie lubi rozmawiać na takie tematy oraz życzy każdemu, żeby wiodło mu się jak najlepiej – Ja o pieniądzach nie lubię rozmawiać. Życzę każdemu, żeby zarabiał za swoją pracę – jeżeli ją wykonuje ciężko i sumiennie – jak najwięcej. Każdemu tego życzę i nikomu do portfela nie zaglądam.

Źródło: polskieradio.pl

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] Błachowicz o tym, ile zarobił w swojej karierze – ‚Już przed tą walką nie musiałem nic… […]