Sobota, 13 Kwietnia, 2024

Błachowicz vs Adesanya w pierwszej obronie tytułu! Znamy wstępny termin pojedynku

Jan Błachowicz przed UFC 259 - "Chcesz wygrać pieniądze? Stawiaj na mnie"
Fot. Jan Błachowicz, screenshot, UFC
Opublikowane 23 grudnia 2020, 09:14
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy

Na wrześniowej gali UFC 253 Jan Błachowicz stanął do walki z Dominickiem Reyesem i znokautował go w drugiej rundzie. Tym samym zdobył pas i został mistrzem kategorii półciężkiej.

Tego samego wieczoru, w najważniejszym pojedynku gali walczył Israel Adesanya, który bez problemów pokonał Paulo Costę i obronił tytuł dywizji średniej. Na konferencji po zwycięstwie zawodnik stwierdził, że jest najlepszym półciężkim na świecie i chce to udowodnić, walcząc z Błachowiczem.

Polak przyjął wyzwanie i zgłosił gotowość do walki. Kiedy jednak Adesanya zaczął stawiać swoje warunki, odnośnie terminu pojedynku, Błachowicz jako kolejnego rywala zaczął brać Glovera Teixieirę.

W ostatnim czasie ponownie pojawił się temat pojedynku mistrzów dwóch organizacji. Dana White wspomniał o zorganizowaniu tego pojedynku w 2021 roku. Prezydent UFC przyznał, że pierwszym rywalem Polaka w obronie pasa będzie najprawdopodobniej Nigeryjczyk.

Tym razem Ariel Helwani potwierdził te słowa oraz zdradził, kiedy ma dojść do wyczekiwanego superfightu. Według informacji przekazanych przez dziennikarza ESPN, pojedynek jest planowany na jedna z numerowanych gal UFC, które odbędą się w marcu przyszłego roku.

Źródło: ESPN

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO