Czwartek, 18 Kwietnia, 2024

Wiemy, kiedy Tomasz Adamek wróci na ring! Podał konkretną datę

Fot. Tomasz Adamek, mat. prasowe
Opublikowane 23 grudnia 2020, 10:33
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy

W ostatnim czasie w mediach coraz częściej pojawia się temat powrotu na ring 44-letniego Tomasza Adamka. Zawodnik już dawno temu zapowiedział, że kończy karierę i zostało przed nim jedynie pożegnalne starcie.

Pięściarz stoczył na profesjonalnych ringach 59 pojedynków i zwyciężył 53 razy, w tym 31 przed czasem. Jest m.in. byłym mistrzem świata organizacji International Boxing Federation (IBF) i International Boxing Organization (IBO) w wadze junior ciężkiej oraz World Boxing Council (WBC) w wadze półciężkiej.

Ostatni pojedynek Adamek stoczył w 2018 roku. Na gali w Chicago zmierzył się z Jarellem Millerem i został znokautowany już w drugiej rundzie. Zawodnik po tej porażce zrozumiał, że czas na zakończenie kariery.

Zawodnik już wcześniej zapowiadał, że do ringu zamierza wejść w okolicach czerwca, co też zostało teraz potwierdzone – Na pewno moja walka odbędzie się 18 czerwca na gali, którą będzie organizował Tomasz Babiloński. Rozmawiamy z Zygmuntem Solorzem. Prezes Polsatu kilka tygodni temu odwiedził mnie w New Jersey i złożył konkretną propozycję. Dlatego wracam na ring – powiedział w rozmowie z Super Expressem.

Na ten moment nie wiadomo, kto będzie rywalem Górala, jednak zawodnikowi spodobał się pomysł walki z Dariuszem Michalczewskim i jest otwarty na takie zestawienie – Telewizja Polsat wykłada pieniądze i to ona wybiera mi rywala. Ostateczna decyzja należy jednak do mnie. Na pewno nie będę walczył z nikim z czołówki wagi ciężkiej, bo nie chcę zabijać się w ringu. (…) Z Michalczewskim kilka razy spotkaliśmy się i rozmawialiśmy o boksie, ale nigdy ze sobą nie walczyliśmy. Dlatego to mogłoby być ciekawe starcie – wyjaśnił.

Źródło: Super Express

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments