Trener Adesanyi potwierdza walkę z Błachowiczem! Znamy datę pojedynku!

0
Fot. Jan Błachowicz / Israel Adesanya

Jan Błachowicz na wrześniowej gali UFC 253 pokonał w drugiej rundzie Dominicka Reyesa i zdobył mistrzowski pas w kategorii półciężkiej.

Na konferencji po walce zawodnik zapowiedział, że na kolejne starcie może powrócić najszybciej w marcu. Natomiast Israel Adesanya, który na tej samej gali obronił pas w starciu z Paulo Costą, rzucił wyzwanie Błachowiczowi i ogłosił siebie najlepszym półciężkim na świecie.

Cieszyński Książę oświadczył, że jeśli Nigeryjczyk chce walczyć, starcie odbędzie się na taki zasadach, jakie postawi Polak. Adesanya próbował jednak doprowadzić do walki we wcześniejszym terminie, w związku z czym Błachowicz przekazał, że równie dobrze może walczyć z Gloverem Teixeirą.

Wygląda na to, że ostatecznie udało się dojść do porozumienia. Najpierw głos zabrał Dana White, który wspomniał o zorganizowaniu tego pojedynku w 2021 roku. Prezydent UFC przyznał, że pierwszym rywalem Polaka w obronie pasa będzie mistrz wagi średniej.

Następnie Ariel Helwani potwierdził te słowa oraz zdradził, kiedy ma dojść do wyczekiwanego superfightu. Według informacji przekazanych przez dziennikarza ESPN pojedynek jest planowany na jedną z numerowanych gal UFC, które odbędą się w marcu przyszłego roku.

Ostatecznie głos zabrał także trener Israela Adesanyi, który przekazał, że pojedynek dwóch mistrzów o pas wagi półciężkiej odbędzie się 6 marca na gali UFC 259!

Źródło: TVP Sport

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj