niedziela, 2 października, 2022
Strona głównaKSWSzef KSW o debiucie Gamrota w UFC - 'To pokazuje, że UFC...

Szef KSW o debiucie Gamrota w UFC – 'To pokazuje, że UFC może nie jest takie idealne. Jak takie coś się w KSW wydarzy, to…’ [WIDEO]

Martin Lewandowski, jeden z włodarzy największej polskiej organizacji MMA udzielił wywiadu, w którym wspomniał o debiucie Mateusza Gamrota i porównał UFC do KSW.

Gamer to zawodnik, który większość zawodowej kariery walczył w Konfrontacji Sztuk Walki. Był m.in. mistrzem wagi piórkowej i kategorii lekkiej. Fighter w polskich organizacjach stoczył 18 pojedynków i był niepokonany. Kiedy w KSW osiągnął wszystko, co było możliwe, za cel obrał sobie podbój UFC.

W amerykańskim gigancie zadebiutował październiku. Niestety mimo tego, że jego starcie z Guramem Kutateladze zostało nagrodzone bonusem za najlepszą walkę wieczoru, to Polak poniósł pierwszą porażkę w karierze. Werdykt przez wielu został uznany za kontrowersyjny i nie zgodził się z nim nawet sam zwycięzca, który po wygranej przyznał, że ta walka należy do Gamrota.

Mimo wszystko Gamer musiał pogodzić się z pierwszą przegraną i szybko zapowiedział, że wróci jeszcze silniejszy, a starcie z Kutateladze ma zadziałać jak trampolina, która wybije go jeszcze wyżej.

Debiut jednego z najlepszych zawodników walczących w KSW skomentował Lewandowski, który w rozmowie z ’myMMApl’ najpierw przyznał, że nie widział starcia, a następnie odniósł się do werdyktu i całej sytuacji z nią związanej – Nie widziałem, powiem ci szczerze. Wiem, że przegrał. Wiem, że przegrał, pomimo iż były głosy, że wygrał na punkty, ale nie widziałem tej walki niestety. Nie tam z jakiejś niechęci, tylko jakiś taki czas był i później już tylko skróty widziałem i komentarze czytałem, więc ciężko mi się odnieść. Ale to też pokazuje, że to UFC może nie jest takie super idealne. Nie? Zawsze jak takie coś się w KSW wydarzy, to jest „skandal, oszukali”! A tu proszę. I co najlepsze, Gamer też nie czuł tego tak. Nie widziałem, żeby on tam protestował, czy się unosił jakoś.

Źródło: YouTube

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!
Przemek Krautz
Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Najnowsze

Tylko dzisiaj specjalna oferta PPV na galę The War 4! Już...

0
8 października wraca najbardziej bezkompromisowa i uliczna gala w historii polskich sportów walki - The War. W klatce zobaczymy zarówno turniejowych zabijaków, jak i będącą wyróżnikiem tej organizacji walkę 3x3 - a także doskonale dobrane superfighty.