Kto będzie mistrzem UFC? Khabib Nurmagomedov komentuje. ‚Mój pas zdobędzie…’

0
Kto będzie mistrzem UFC? Khabib Nurmagomedov komentuje. 'Mój pas zdobędzie...'
fot. Khabib Nurmagomedov, Facebook

Khabib Nurmagomedov, czyli mistrz wagi lekkiej organizacji UFC przeszedł na sportową emeryturę w październiku, po swojej ostatniej wygranej i kolejnej obronie przeciwko Justinowi Gaetjowi na UFC 254. Rekord Nurmagomedova wynosi 29-0 i wszystko wskazuje na to, że zawodnik z pewnością jeszcze raz wyjdzie do klatki UFC, aby poprawić swoje osiągnięcie do 30 wygranych.

Nurmagomedov w poniedziałek udzielił wywiadu dla Match TV. Zawodnik przyznał, że nie może doczekać się walki Conora McGregora z Dustinem Poirierem na UFC 257, które odbędzie się już 23 stycznia.

Dagestańczyk ma nadzieję, że zwycięzca wyżej wymienionej walki zajmie jego miejsce. Nurmagomedov zapytany o trzech kandydatów i najlepszych zawodników wagi lekkiej odpowiedział.

„Trzech najlepszych lekkich zawodników w tej chwili? „Poirier, McGregor i Islam Makhachev. Nie jest jeszcze w pierwszej piątce, ale to są najlepsi zawodnicy.” – skomentował po chwili dodając. „Mój pas zdobędzie zwycięzca walki Dustin vs. Conor”. – zakończył, cytowany przez MMA Fighting.

Nie ogłoszono oficjalnie, czy walka McGregor vs Poirier odbędzie się o mistrzowski tytuł. My obstawiamy, że są to po prostu zagrywki słowne, a tak naprawdę Nurmagomedov wróci i zawalczy jeszcze raz, być może właśnie ze zwycięzcą nadchodzącego pojedynku.

Prezydent UFC Dana White ujawnił niedawno, że jest przekonany, że uda mu się przekonać Khabiba do powrotu. Powiedział: „Prawda jest taka, że ​​do niczego się nie zobowiązał. Ma się spotkać ze mną w przyszłym miesiącu. Usiądziemy z nim i porozmawiamy. Przekonamy się, jak przekonujący potrafię być – za każdym razem stawiam na siebie”. – skomentował White cytowany przez The Sun.

Źródło: MMAFighting, The Sun

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments