Poniedziałek, 22 Kwietnia, 2024

Szef KSW skomentował zatrzymanie Mateusza Gamrota przez policje. ‘Stanowczo nie pochwalam…’

Szef KSW skomentował zatrzymanie Mateusza Gamrota przez policje. 'Stanowczo nie pochwalam...'
fot. KSW / Screenshot
Opublikowane 29 grudnia 2020, 09:54
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy

Jako pierwsza o sprawie zatrzymania zawodnika UFC Mateusza Gamrota poinformowała “Gazeta Wrocławska”. Powodem miało być naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza.

Po tym, jak media społecznościowe obiegła informacja o rzekomym aresztowaniu, postawieniu zarzutów, a następnie wypuszczeniu zawodnika głos postanowił zabrać sam zainteresowany.

Wioletta Martuszewska, oficer prasowa KPP w Kłodzku przekazała, że – podczas przeprowadzanej interwencji był agresywny, zakłócił nietykalność cielesną funkcjonariuszy, a także kierował groźby karalne do policjantów i znieważył ich słowami powszechnie uważanymi za obelżywe.“.

Mateusz Gamrot przyznał się do swojej winy i w specjalnie wydanym oświadczeniu przeprosił za zaistniałą sytuację – “Tego typu sytuacja nigdy nie powinna mieć miejsca, za co chciałem przeprosić przede wszystkim funkcjonariuszy, jak i fanów, których zaufanie nadszarpnąłem… Oczywiście jestem gotów ponieść wszystkie konsekwencje wynikające z mojego zachowania.

Oprócz tego w ramach przeprosin dobrowolnie wsparł Fundację Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach.

30-latek opuścił organizację KSW jako niepokonany mistrz z 17 zwycięstwami na koncie. W październiku zadebiutował w UFC. Rywalem Gamera był Guram Kutateladze. Po zaciętym pojedynku niestety Polak poniósł pierwszą porażkę w życiu. Decyzję sędziów można uznać jednak za kontrowersyjną, gdyż sam Kutateladze nie zgodził się z werdyktem.

Jeden z właścicieli KSW, Maciej Kawulski postanowił zabrać głos i skomentował zatrzymanie zawodnika z Kudowy.

Maciej Kawulski o sytuacji z Mateuszem Gamrotem:

Bardzo nie chciałbym stawać w obronie postawy, która narusza „ nietykalność cielesną resortów w naszym kraju” i oczywiście stanowczo nie pochwalam zachowania naszego byłego mistrza.

Jestem jednak człowiekiem szczerym…. przynajmniej ze samym sobą, dla którego hipokryzja jest gorsza od nadgorliwości a ta druga to już wiadomo tylko od czego.

Postanawiam niniejszym zaproponować wszystkim, którzy odsądzili Gamera od wszelakiej czci i wiary aby spróbowali równie surowym okiem spojrzeć na siebie już za kilka dni podczas noworocznej celebracji. Ja tak uczynię aby móc pogodzić się z niewątpliwą krzywdą jaką słowem i czynem Gamer wyrządził uzbrojonym funkcjonariuszom. Następnie gdy nadejdzie nowy rok z nadzieją i wiarą spojrzę ponownie na jego i swoją przyszłość. Przecież warto wybaczać.

Źródło: Instagram

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO