SSC Napoli pozwało Arkadiusza Milika! Jest odpowiedź Polaka

0
Fot. Arkadiusz Milik, YouTube

Jak donosi włoska gazeta 'Corriere dello Sport', Arkadiusz Milik został pozwany przez klub SSC Napoli, który żąda ogromnych pieniędzy.

Arkadiusz Milik od dłuższego czasu jest w konflikcie z prezesem Napoli Aurelio Di Laurentisem. Polak w czasie letniego okienka transferowego był łączony z wieloma klubami w Europie. Żaden transfer z różnych względów jednak nie wyszedł i napastnik pozostał w klubie.

Teraz pojawiła się szansa na opuszczenie Napoli, jak również kolejne problemy. Milikiem obecnie jest zainteresowane m. in. Olympique Maryslia. Wcześniej w tym gronie znajdowało się Atletico Madryt, jednak klub zrezygnował z transferu ze względu na zbyt dużą cenę za piłkarza.

Jak podaje Corriere dello Sport, Napoli żąda zadośćuczynienia w związku z poniesionymi stratami wizerunkowymi. Chodzi o nieautoryzowaną reklamę restauracji Milika. Lokal w Katowicach został otwarty 2 lata temu. Klub twierdzi, że piłkarz, firmując ją swoim nazwiskiem, złamał zasady dotyczące praw do wizerunku. Napoli bowiem każdym kontraktem zapewnia sobie całkowite prawa do wizerunków zawodników.

Druga sprawa to sytuacja z 2019 roku, kiedy po meczu z Red Bull Salzburg drużyna została wysłana na karne zgrupowanie. Część graczy postanowiła odmówić. Wśród nich znalazł się właśnie m. in. Arkadiusz Milik.

W sumie klub domaga się pieniędzy w kwocie miliona euro. Zawodnik nie zamierza płacić ani grosza, a co więcej, zaznaczył, że sam może złożyć do sądu pozew za niewypłacone zaległe pensje.

Źródło: Corriere dello Sport

0 0 głosuj
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie